Tenis

Překonala rekord! Nejlépe vydělávající sportovkyní je Ósakaová

Dlouhá léta byly nejlépe vydělávajícími sportovkyněmi světa tenistky Maria Šarapovová a Serena Willimasová. Teď je přeskočila, a to pořádně, jiná tenistka - Naomi Ósakaová. Ta dokonce vytvořila historický rekord ve vydělané sumě.

Časopis Forbes vydal nejnovější žebříček nejlépe vydělávajících sportovkyň světa. Není překvapení, že je to zase tenistka. Nadvládu Marie Šarapovové a Sereny Williamsové teď přerušila dvojnásobná grandslamová šampionka Naomi Ósakaová.


Že anketu vyhrála sympatická úspěšná a stále nadějná tenistka není tolik překvapivé. Překvapením ale je, kolik Japonka Ósakaová vydělala. V součtu výdělků na turnajích s reklamními příjmy vydělala za poslední rok přes 37 milionů dolarů, což je v přepočtu přibližně 940 milionů korun.


Tolik peněz nikdy žádná žena sportem za rok nevydělala. Vždyť je to skoro miliarda korun. Necelá třetina z té částky přitekla od firmy Nike, která se snažila Ósakaovou přeplatit, aby ji nezískal Adidas. I kdyby se Japonce na turnajích nedařilo, nemusí si zoufat, má smlouvu celkem s patnácti velkými sponzory.

Související obsahÓsakaová je tedy nejlépe vydělávající sportovkyní, celkem jí ale patří až 29. místo. Před ní je v pořadí 28 mužů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události