Fotbal

Parťák Pavla Nedvěda! Žije v L.A. a stará se o hvězdy šoubyznysu

Parťák Pavla Nedvěda! Žije v L.A. a stará se o hvězdy šoubyznysu
Zdroj: Profimedia/ Instagram @alessandrodelpiero/ kolážtn.cz

Spousta fotbalistů se po konci fotbalové kariéry motá v kruhu a neví, co dál se svým životem. To však není otázka legendy italského Juventusu Alessandra Del Piera. Dnes 45letý bývalý fotbalista pověsil před pár roky kopačky na hřebík a odstěhoval se do Los Angeles mezi filmové celebrity, navíc úspěšně podniká.

O slavném italském fotbalistovi, jenž před lety proháněl soupeře s Pavlem Nedvědem v jednom dresu, jsme vás nedávno informovali ve spojitosti s prodělanou ledvinovou kolikou. Alessandro Del Piero se však z tohoto nepříjemného a bolestivého onemocnění dokázal vyhrabat a už je zase zpátky v plné formě.
 

Jeho život nabral po konci kariéry v roce 2014 obrovský spád. Místo užívání si fotbalového důchodu v Itálii se vydal za dobrodružstvím do amerického metropole západního pobřeží, do Los Angeles.
 

V kalifornském velkoměstu navíc rozjel úspěšný byznys, takže se nemusí bát, že by o svoje nemalé úspory z dob, kdy válel v italské Serii A a v Lize mistrů, náhle přišel.
 


 

Del Piero se dokonce nebál posunout svůj život v L.A. na další level. Před dvěma lety si pořídil luxusní sídlo za více než 143 milionů korun ve vyhlášené čtvrti Bel Air, kde si může pokecat přes plot se sousedy, jako je herec Jack Nicholson, Sylvester Stallone nebo zpěvačka Jennifer Lopez, kteří bydlí přímo vedle něj.


V městské čtvrti West Hollywood pak otevřel dnes už vyhlášenou italskou restauraci s názvem No. 10., ve které mu vaří šéfkuchař oceněný michelinskou hvězdou Fabio Ugoletti. Jeho podnik běžně navštěvují hvězdy světového šoubyznysu, kteří si můžou například pochutnat na pravých italských těstovinách, jejichž cena začíná zhruba na celkem přijatelných 500 korunách.


 

Bývalá hvězda Juventusu, které za italský velkoklub odehrála rekordních 705 zápasů, však nezapomíná na svůj milovaný fotbal a činí se tak i v tomto oboru. Ve Spojených státech tak rozjela tři fotbalové akademie, z toho dvě v Los Angeles a jednu v New Yorku.


 

Související obsah


 

Vítěz Ligy mistrů a mistrovství světa má také svůj vlastní fotbalový tým, jenž nese název FC LA10 a hraje americkou United Premier Soccer League, což je taková odnož slavnější MLS. Bílo černé dresy Del Pierova týmu pak až nápadně připomínají uniformy tzv. Staré dámy, neboli italského Juventusu, se kterým byla jeho kariéra tak mocně spjata.


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události