První turnaj zná semifinalisty! Mužská jednička překvapivě končí

Čeští tenisté jsou po koronavirové pauze zpátky v akci. Na turnaji O pohár prezidenta ČTS změří síly česká tenisová špička, pouze Karolína Plíšková na poslední chvíli svou účast zrušila. Muži hráli na antuce, ženský turnaj je na tvrdém povrchu.

► Lukáš Rosol - Vít Kopřiva 2:0 (6:7(2), 3:6)

Hned první mužský zápas přinesl překvapení. Už čtvrtfinále se stalo konečnou pro Lukáše Rosola. Ten totiž ve dvou setech nestačil na dvaadvacetiletého Víta Kopřivu.

Kopřiva měl skvělý vstup do zápasu, když se dostal do dvoubrejkového vedení 5:2, jenže následně ztratil čtyři gemy v řadě. Rosola ale srovnání soupeře nenakoplo a v tiebreaku padnul jasně 2:7. V druhé sadě už Kopřiva zvítězil přesvědčivě 6:3, čímž se postaral o první překvapení turnaje.

► Karolína Muchová - Kristýna Plíšková 2:0 (6:3, 6:4)

V ženské části se začalo duelem Kristýny Plíškové s Karolínou Muchovou. Druhá jmenovaná potvrdila roli favoritky, když své podání ztratila jen jednou za zápas, ale soupeřce ho uzmula hned třikrát. Muchová tak v semifinále vyzve Barboru Strýcovou, která si poradila s mladičkou Lindou Fruhvirtovou.

► Barbora Strýcová - Linda Fruhvirtová 2:0 (6:1, 7:5)

Patnáctiletá talentovaná Fruhvirtová nastoupila do zápasu s o devatenáct let starší Strýcovou špatně. Hned první gem při svém podání Linda ztratila a první set prohrála jasně 1:6.

Druhý set byl od mladičké Fruhvirtové mnohem povedenější. Začala čistou hrou při soupeřčině podání a brejk také potvrdila. Pak ale Strýcová srovnala na 2:2. Obě hráčky si následně držely podání a až za stavu 6:5 pro Strýcovou si zkušenější tenistka vybojovala brejkbol a mečbol, který hned napoprvé využila.