Česká republika by se mohla dočkat svého vlastního klání, ve kterém změří síly ikony MMA a boxu, jako tomu bylo v duelu Mayweather vs. McGregor. Lukáš „Chirurg“ Konečný vyzval do ringu Karlose „Terminátora“ Vémolu.
Bývalý mistr světa boxerské asociace WBO a dnes již trenér Lukáš Konečný plánuje na konci srpna uspořádat Sportovně-kulturní akci v letním kině v Ústí nad Labem. Charitativní akce má umožnit jeho svěřencům Fabianě Bytiqi a Tomašovi Šálkovi návrat do ringu po koronavirové odmlce, nicméně i sám Konečný by se rád předvedl.
„Zatím je to v jednání, není nic domluvené. Chci spojit kulturu a sport, takže nějaké koncerty, box a něco pro děti. Napadlo mě dát si exhibici, protože se mi nechce připravovat na klasický zápas. Na druhou stranu potřebuji za soupeře nějaké jméno, které v tomto ohledu něco umí, aby to stálo za to,“ okomentoval své plány pro televizi Nova.
Zápas ikon dvou bojových sportů by jistě přitáhl mnoho diváků, nicméně jak říká Konečný, vše je zatím v řešení. „S Vémolou jsem mluvil naposledy včera po telefonu. On má ještě jinou nabídku, řeší jiný zápas za velké peníze. Tohle by byla charita a ani jeden bychom z toho nic neměli,“ přiznal boxer a dodal, že výtěžek z akce by šel na podporu integrovaných záchranných složek.
Konečný naposledy stál v ringu v prosinci 2018 na galavečeru XFN 15, kde porazil Matúše Babiaka. Na stejném turnaji nastoupil i zmiňovaný Vémola, který v prvním kole porazil Brazilce Magona.