UFC

UFC rekord: Dernová přiměla soupeřku odklepat a přepsala historii

Mackenzie Dernová si na UFC Fight Night: Woodley vs. Burns připsala historické prvenství. Soupeřku Hannah Cifersovou přiměla odklepat v prvním kole a stala se první ženou v UFC, která ukončila zápas pákou na nohu.

Úvodní minuty se pro Dernovou (8-1) nevyvíjely dobře. Cifersová (10-5) byla aktivnější, využívala své tvrdosti a soupeřka od ní inkasovala několik nelítostných ran.V půlce prvního kola však Dernová přesunula boj na zem a nasadila techniku leg lock. Soupeřka rychle odklepala a vítězka se zapsala do historie UFC jako první žena, která zápas ukončila pákou na nohu.

Zdroj: Profimedia

„Je to jedna z mých specialit, ráda nasazuji páky na nohu. Takže jsem se cítila jako doma,“ okomentovala svůj úspěch Dernová na pozápasové konferenci.
 

„Jsem se svým výkonem spokojená. Věděla jsem, že Hannah nesmím podcenit. Je tvrdá a v klinčích měla navrch. Trenéři mi řekli, ať se nesnažím zápasit na zemi, protože je silnější. Takže když se mi povedl takedown, byla jsem ráda, že si nohu nehlídala,“ popsala vítězka dění v kleci.

Související obsah


Dernové se podařil otočit zápas a kromě cenného vítězství si připsala i nový rekord. Ačkoli ji výhra těší, neusíná na vavřínech a velké oslavy přijdou, až když získá titul. Ten drží Číňanka Weili Zhang (21-1).


„Ukončení pákou na nohu a zapsání se do historie je skvělé, ale zlom bude až si přivlastním titul slámové váhy,“
prozradila svůj cíl, ke kterému se nedělním výkonem přiblížila.


Rychlým ukončením si od organizace vysloužila ocenění výkon večera a tím i bonus ve výši 1,2 milionu korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události