Šéf Penguins zachránil život! Útokům vandalů čelila i socha Lemieuxe

Šéf Penguins zachránil život! Útokům vandalů čelila i socha Lemieuxe
Zdroj: profimedia.cz/koláž TN.cz

Prezident a výkonný šéf Pittsburghu Penguins David Morehouse předvedl hrdinský čin. V sobotu pomohl novináři, který byl v ohrožení života poté, co ho neznámí pachatelé srazili na zem a zničili mu kameru. Morehouse neváhal a reportérovi místní televize KDKA Ianu Smithovi pomohl.

Incident se odehrál vedle haly Pittsburghu. Z ní právě Morehouse vycházel, když si všiml demonstrantů, kteří se vrhli po Smithovi. Šedesátiletý Morehouse Smithe odtáhl do haly a zavolal mu záchranku. Ta pak Smithe odvezla do nemocnice.


Útokům vandalů se nevyhnula ani socha legendárního hokejisty Maria Lemieuxe. Na ni demonstranti nasprejovali vzkazy „Máme právo se bouřit“ a „Nemohu dýchat“.

Pittsburská demonstrace byla součástí protestů, které vyvolala pondělní smrt Afroameričana George Floyda v Minneapolis, jemuž při zatýkání několik minut klečel na krku bělošský policista Derek Chauvin.


Související obsah
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Watford nezvládl záchranářský duel, Kucka si dal vlastní gól

Fotbalisté Watfordu nesmírně důležitý zápas vůbec nezvládli. V domácím utkání s Norwichem, které bylo asi na deset minut přerušeno kvůli výpadku proudu, prohráli 0:3, když všechny branky vstřelil Norwich ve druhém poločase. Vlastním gólem k tomu přispěl i slovenský reprezentant Juraj Kucka. Norwich se tak díky třem bodům dostal mimo sestupové pozice Premier League.