Šéf Penguins zachránil život! Útokům vandalů čelila i socha Lemieuxe

Zdroj: profimedia.cz/koláž TN.cz

Prezident a výkonný šéf Pittsburghu Penguins David Morehouse předvedl hrdinský čin. V sobotu pomohl novináři, který byl v ohrožení života poté, co ho neznámí pachatelé srazili na zem a zničili mu kameru. Morehouse neváhal a reportérovi místní televize KDKA Ianu Smithovi pomohl.

Incident se odehrál vedle haly Pittsburghu. Z ní právě Morehouse vycházel, když si všiml demonstrantů, kteří se vrhli po Smithovi. Šedesátiletý Morehouse Smithe odtáhl do haly a zavolal mu záchranku. Ta pak Smithe odvezla do nemocnice.

Útokům vandalů se nevyhnula ani socha legendárního hokejisty Maria Lemieuxe. Na ni demonstranti nasprejovali vzkazy „Máme právo se bouřit“ a „Nemohu dýchat“.

Pittsburská demonstrace byla součástí protestů, které vyvolala pondělní smrt Afroameričana George Floyda v Minneapolis, jemuž při zatýkání několik minut klečel na krku bělošský policista Derek Chauvin.