Hokej

Zase za tátou! Růžička junior zvládl hokej bez otce pouhé dvě sezony

Dalo se to čekat? Asi ano. Ale teď už je to potvrzené. Hokejista Vladimír Růžička stráví další sezonu v královéhradeckém HC Mountfield. Ano, právě tam, kde působí jako trenér jeho otec Vladimír Růžička starší. Kolik sezon vlastně odehrál jedenatřicetiletý centr bez dohledu svého táty?

Je mu 31 let, ale bez táty nedá ani ránu. Tedy skoro. Jen dvě sezony ve své vcelku bohaté hokejové kariéře strávil Vladimír Růžička mladší bez dozoru svého otce na střídačce. Říkáte si, že to snad není ani možné. Skoro každý kluk po svých osmnáctinách nejradši sbalí svých pár švestek a vyrazí do světa. „Ať už mi do toho ten můj táta nekecá…“


U Růžičků je to jinak. I když to mezi nimi musí jiskřit, tak nějak to v hokejové kabině funguje. Namátkou jedna story z roku 2009. Postup do finále extraligy zařídil v nájezdech pro Slavii tehdy právě Vladimír Růžička mladší. „Věděl jsem, že kdybych nedal, tak to otlučou tátovi o hlavu. Před patnácti tisíci diváky jsem takhle důležitý nájezd nejel," prohlásil tehdy Růžička junior. Pak si vyslechl skandování vyprodané O2 arény.

Zdroj: Profimedia

Bylo ale i období, kdy syn nedorazil tátovi na svatbu. A pak i poslední angažmá svého syna nesl otec velmi těžce. „Je to pro mě zklamání. Kdyby šel kamkoliv jinam, vezmu to. Ale proč zrovna Sparta? Ale je to jeho život,“ vyprávěl loni Vladimír Růžička starší. 

Související obsah


Ve Spartě ale jeho syn vydržel jen jednu sezonu. Angažmá neskončilo zrovna slavně, ač byl Růžička mladší relativně na „svých“ číslech. Odešel z jiných důvodů: „V sezoně se těžko dostával přes další centry do prvních dvou formací, do kterých by se v jiných týmech bez problému probojoval,“ konstatovala šéfka Sparty Barbora Snopková Haberová na rozloučenou.

Zdroj: Profimedia

Hradec nyní tvrdí, že anabáze ve Spartě byla pro Růžičku jen krátkodobá záležitost i z rodinných důvodů. „Byli jsme spolu v kontaktu již minulou sezónu, ale kvůli malým dětem, dal přednost angažmá ve Spartě. Po vzájemné dohodě ohledně ukončení kontraktu se Spartou jsme začali jednat o možné spolupráci. Musím říct, že jednání s Vláďou a jeho agentem byla velmi korektní a poměrně rychlá,“ nechal se slyšet manažer hradeckého klubu Aleš Kmoníček.

Tak jako tak, Vladimír Růžička mladší naskočí už do své čtrnácté sezony pod svým otcem. Jen dvě sezony ho koučoval někdo jiný. V sezoně 2014-15 ve druholigovém Chomutově to byl Břetislav Kopřiva a loni ve Spartě to byli Uwe Krupp a následně Miroslav Hořava.

Zdroj: Nova Sport
TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.