UFC

Jones oznámil, že se vzdává titulu! Kašle na svůj odkaz a žádá peníze

Jones oznámil, že se vzdává titulu! Kašle na svůj odkaz a žádá peníze
Jon Jones se vzdává titulu Zdroj: Profimedia

Král žebříčku pound-for-pound a držitel titulu šampiona polotěžké váhy Jon „Bones“ Jones oznámil uvolnění titulu. S UFC se nepohodl na finančních podmínkách, a tak dal přednost ostatním.

Jones (26-1-1NC) bezesporu patří k nejlepším MMA zápasníkům světa. Před svou poslední obhajobou připomínal svůj odkaz a cíl zapsat se mezi legendy. Nicméně ukázalo se, že víc, než sportovní výkon, ho motivují peníze.Není tomu dlouho, co se Jones snažil vyjednat super-zápas s ranařem těžké váhy Francisem Ngannouem (15-3). Za svůj přestup do těží váhy žádal astronomickou odměnu, kterou mu UFC nehodlá zaplatit.


O pár dní později, během kterých si se šéfem Danou Whitem vyměnil několik názorů, informoval na sociálních sítích, že dění v polotěžké váze již není jeho starost.

Související obsah

„Bones už není. Až mě potkáte na ulici, říkejte mi JJ,“ napsal na sociální sítě. Jeden fanoušek se Jonese zeptal, zda to znamená uvolnění titulu. „Šampion“ přisvědčil, že ano.
 

Jones v kleci porazil koho jen mohl. Pro další obhajobu se nabízel zápas s polským bojovníkem Janem Blachowiczem (26-8) či druhý duel s posledním soupeřem Dominikem Reyesem (10-1). Místo toho Jones doporučil, ať se potenciální soupeři utkají mezi sebou o jeho pás.

Zdroj: Profimedia

„Reyes vs. Blachowicz o titul šampiona polotěžké váhy. V tuto chvíli by mi zápas s někým z nich nic nepřinesl. Dejte mi vědět, až budete mít datum pro rok 2021 pro zápas s Izzym (Israel Adesanya). Doufám, že mi budete ochotni zaplatit.“

„Šampion" by duely prý nic nezískal a naznačil, že by raději zápasil s králem střední váhy Israelem Adesanyou (19-0), který konkuruje na Jonesovu pozici nejlepšího zápasníka v UFC.


Připomeňte si cestu Israela Adesanyi na vrchol střední váhy v sobotu 6. června:

Jones se s UFC snažil vyjednat lepší podmínky již několikrát. Byť patří k těm nejlépe placeným zápasníkům v organizaci, své zdraví si cenní na mnohem větší částky.


„Zraňuji se vždy, když vejdu do klece a inkasuju údery do hlavy. Necítím, že by ta odměna za to stála,“
pokračoval na Twitteru.

Související obsah

Prezident UFC se k celé situaci vyjádřil na konferenci po UFC Fight Night: Woodley vs. Burns. Ačkoli Jonese považuje za nejlepšího zápasníka všech dob, nehodlá skákat, jak on píská.
 

„Vždycky jsem byl zvědavý na to, co Jones mohl dokázat. Mohl být LeBron James našeho sportu. Ale to, že je nejlepší zápasník všech dob neznamená, že dostane zaplaceno 725 milionů korun,“ řekl Dana White.


„S ohledem na jeho minulost, je bláznivé myslet si, že přijde a řekne si o 360, 480 nebo 720 milionů. Může si dělat co chce. Může zápasit nebo odejít, je to na něm. Říká, že mu špiním pověst, ale tu si zničil sám,“
pokračoval White, který připomněl Jonesovu kriminální i dopingovou minulost.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události