Tenis

V izolaci jsem byla šest let, uvědomila si tenistka. Kariéře obětovala i prsa

V izolaci jsem byla šest let, uvědomila si tenistka. Kariéře obětovala i prsa
Zdroj: Profimedia

Rumunská tenisová hvězda Simona Halepová si stejně jako zbytek světa dala od tenisu dlouhou pauzu, kterou využila k myšlenkám o svém životě. Uvědomila si, že tenisu poslední roky obětovala vše a nyní pochopila, že šťastná může být i bez něj.

Aktuálně je Simona Halepová druhou hráčkou žebříčku WTA. Na postu světové jedničky figurovala dlouhých 64 týdnů v letech 2017-2019, vyhrála Wimbledon a French Open a tenisu obětovala dle svých slov vše.


Koronavirová izolace jí tak pomohla zamyslet se nad svým životem i trochu jinak, než jen z pohledu tenisové profesionálky. "Z té dvouměsíční izolace jsem se toho naučila mnoho. Uvědomila jsem si, že posledních šest let jsem vlastně byla v úplné izolaci. Došlo mi, že musím něco se svým životem změnit, abych se rozvíjela po emocionální a lidské stránce," uvedla podle tennisworld.com rumunská tenistka.


"Fakt, že jsem byla šest let v izolaci, mi pomohl stát se světovou jedničkou, ale nyní se snažím prožívat nové zkušenosti, abych byla šťastná i mimo tenis," pokračovala Halepová

Související obsah"Tohle byl pro mě ideální čas zažít, jaké je to být tři měsíce doma bez jakéhokoliv cestování. Žádná letadla, žádné hotely, nic. Cvičila jsem doma, ale i to jsem občas vynechala, když jsem věděla, že dříve než v srpnu hrát nebudeme," přiznala dvojnásobná grandslamová šampionka.
 

Rodačka z rumunské Constanty si během izolace užívala, že žije v přírodě. "Mám štěstí, že žiji v lesnaté oblasti. Stromy tu najednou den ze dne zezelenaly. A já jsem si uvědomila, že jsem nikdy nezůstala doma, abych pozorovala tuto nádhernou harmonii. Poprvé jsem viděla, jak se příroda odkrývá, je to neuvěřitelné," vyprávěla.

Zdroj: Profimedia


Halepová tak dala nahlédnout do duše absolutní tenisové profesionálky. Peníze a sláva jsou jedna věc, ale sportovci kvůli tomu obětují mnohé. Halepová je zrovna z těch, kteří obětovali nejvíc. Nejen, že tenisu obětovala mnoho času a až ve svých 28 letech objevuje krásy přírody, velkou oběť svého ženství přinesla ve svých sedmnácti letech, když si nechala zmenšit prsa.
 

Související obsah"Jejich váha mě trápí. Má schopnost rychle reagovat, kvůli mým prsům se cítím nekomfortně, když hraji," uvedla tehdy Halepová. Právě tato operace byla dle jejích slov největší oběť na cestě stát se světovou jedničkou, i když také přiznala, že jí obrovské poprsí vadilo i v běžném životě a na operaci by asi šla i kdyby nebyla sportovkyně.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události