Lyžování

Paráda! Lyžař Švancer je v TOP 5 nejlepších mladých sportovců Evropy

Paráda! Lyžař Švancer je v TOP 5 nejlepších mladých sportovců Evropy
Zdroj: Přemek Vida/Svaz lyžařů ČR

Český freeskier Matěj Švancer je jeden z největší talentů světového lyžování, další ocenění je toho důkazem. Švancer se dostal mezi pět nejlepších mladých sportovců Evropy v rámci zimní edice Ceny Piotra Nurowského, kterou udílí Evropský olympijský výbor.

Letos Švancer zazářil především na olympijských hrách mládeže, kde v pouhých patnácti letech vybojoval v disciplíně big air zlatou medaili. Ve slopestylu mu medaile unikla jen těsně, když skončil na čtvrtém místě.


Dvakrát se talentovaný mladík účastnil i závodů elitního seriálu Světového poháru a v obou případech bodoval. "Byla to pro mě další skvělá sezona. Moc jsem si ji užil a výsledkově se mi dařilo, ale že po ní budu mezi nejlepšími pěti mladými sportovci Evropy, by mě nikdy nenapadlo,“ přiznal skromně Švancer v tiskové zprávě.


"Vnímám to jako ocenění za výsledky, které mám za sebou, ale zároveň to je pro mě velká motivace do další práce,“
doplnil český supertalent.Ve finálové pětici nejlepších mladých sportovců Evropy je společně s rakouskou sdruženářkou Lisou-Marií Hirnerovou, italskou biatlonistkou Lindou Zingerleovou a dvojicí sáňkařů Jessicou Degenhardtovou z Německa a Ginstem Berzinem z Lotyšska.


Cena pro nejlepšího mladého sportovce Evropy se měla udělit v květnu v rámci semináře Evropského olympijského výboru, ale kvůli koronaviru byla událost přesunuta na podzim.

Související obsahŠestnáctiletý Švancer je prvním Čechem, který se dostal do TOP 5 mezi zimními sportovci. V roce 2015 cenu získal dráhový cyklista Jiří Janošek a mezi pěticí nejlepších byli dříve také střelec Filip Nepejchal a další dráhový cyklista Jakub Šťastný.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Lyžování

Důležité Události