UFC

Neohrožený Israel Adesanya! Titul získal za pouhých osmnáct měsíců

Israel Adesanya, to je jméno zápasníka, který vzal UFC útokem a během necelých dvou let se vyšplhal na vrchol střední váhy. Vychutnejte si cestu neporaženého šampiona ve speciálu z dílny Nova Sport.

Novozélanďan z nigerijskými kořeny vstoupil do UFC v únoru 2018. V té době měl profesionální MMA bilanci 11-0. Po roce a čtyřech zápasech úspěšně změřil své síly s legendou Andersonem Silvou.

 

Následoval duel s Kelvinem Gastelumem, ze kterého si Adesanya po pěti kolech odnesl cenné vítězství i titul prozatímního šampiona. V říjnu 2019 se o plnohodnotný titul utkal s Robertem Whittakerem. Tehdejšího krále střední váhy ukončil ve druhé kole.

Zdroj: Profimedia

Třicetiletý zápasník svůj titul jednou úspěšně obhájil. Šanci dal veteránovi UFC Yoelovi Romerovi, který svým vzhledem vzbuzuje strach v kdejakém zápasníkovi. Šampion svůj pás sice ubránil, ale pětikolová bitva vyvolala kvůli neaktivitě obou účastníků vlnu kritiky.


Adesanya tak dál sedí na trůnu kategorie do 84 kg a v žebříčku pound-for-pound zaujímá čtvrtou pozici. Kromě výkonů přitahuje pozornost kreativními nástupy i osobitými oslavami. Jeho UFC kariéru si můžete připomenout ve speciálu už v sobotu večer od 22:00 na Nova Sport 2.

Vybrané zápasy Israele Adesanyi:

Israel Adesanya vs. Marvin Vettori – 14. dubna 2018

Israel Adesanya vs. Brad Tavares – 6. července 2018

Israel Adesanya vs. Derek Brunson – 3. listopadu 2018

Israel Adesanya vs. Anderson Silva – 10. února 2019

Israel Adesanya vs. Kelvin Gastelum – 13. dubna 2019

Israel Adesanya vs. Robert Whittaker – 6. října 2019

Israel Adesanya vs. Yoel Romero – 7. března 2020

Související obsah

Na speciál věnovaný neporaženému šampionovi naváže s krátkou prodlevou živý přenos UFC 250, během kterého se představí Sean O’Malley, královna ženského MMA Amanda Nunesová či bývalý bantamový šampion Cody Garbrandt a mnoho dalších.

Zdroj: Nova Sport


UFC 250 sledujte v neděli 7.června živě od 4:00 na Nova Sport 2 a VOYO.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události