UFC

Hrdinský čin: Šampion UFC Jones se postavil partičce zahalených vandalů

Zatím stále UFC šampion polotěžké váhy a papírově nejlepší zápasník planety Jon Jones se netradičně postavil na stranu zákona. Zabránil partičce vandalů, kteři ničili jeho milované město Albuquerque v Novém Mexiku. Americkému národu tak poslal jasný vzkaz.

Policie na celém území USA má plné ruce práce s protesty, vyvolané úmrtím Afroameričana George Floyda. Ten během násilného zatčení, při kterém mu policista klečel na hlavě, utrpěl zranění, kterým později podlehl.V reakci na policejní brutalitu ulicemi amerických měst řádí rozbouřený dav a demonstrace mnohdy přerůstají v rabování a ničení majetku. Tomu nemohl přihlížet UFC zápasník Jon Jones, který vzal zákon do vlastních rukou a ve svém domovském městě se postavil partě mladých vandalů.

Související obsah


„Dej mi ten sprej!“ opakuje Jones zahaleným mladíkům ve videu. Díky svému jednání od mladíků vybral několik sprejů a celý incident zdokumentoval. K videu přidal kritický vzkaz široké veřejnosti, ve kterém zpochybňuje probíhající rabování:


„Je to vůbec ještě o Georgeovi Floydovi? Proč sakra vy rádoby drsní teenageři ničíte naše město? Jako mladý černoch jsem taktéž frustrovaný, ale tohle není cesta. Tím jen zhoršujete už tak špatnou situaci. Jestli opravdu milujete naše město, chraňte si svůj majetek.“


Jonesova aktivita tím neskončila. Den na to se znovu vydal do ulic, kde se se svými týmovými kolegy připojil k dobrovolníkům a přiložil ruku k opravám zničených budov. I on sám je z policejního zacházení frustrovaný, nicméně ničení majetku nevidí jako řešení.

„Já s protesty souhlasím. Je dobré projevit svůj názor na hlas. Ale vandalismus není správná cesta,“ řekl v živém vysílání na sociálních sítích.

 

Související obsah
K Jonesovi, jakožto sportovní ikoně, vzhlíží mnoho lidí a svým chováním si zvýšil společenský kredit, který si v minulosti několikrát pošramotil.

Sám se několikrát ocitl za hranou zákona, když způsobil a ujel od autonehody, několikrát řídil pod vlivem omamných látek, a dokonce byl spojován se střelbou a nedovoleným držením zbraně.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události