Fotbal

Bizarní pokuta pro hráče Dortmundu, fotbalisté pykají za návštěvu holiče

Bizarní pokuta pro hráče Dortmundu, fotbalisté pykají za návštěvu holiče
Zdroj: Profimedia/ Twitter/ kolážtn.cz

Hodně bizarní pokutu dostali fotbalisté německé Borussie Dortmund. Spoluhráči Jadon Sancho a Manuel Akanji si totiž vyrazili za svým dvorním kadeřníkem, který je ostříhal u sebe doma. Oba hráči si však nevzali sebou roušku.

Fotbalisty tak propálily fotografie, které zveřejnily na sociálních sítích. Hráči si na fotkách nezakrývají nos a ústa a nedodržují tak opatření proti šíření koronaviru.
 

Na to také zareagovalo vedení německé Bundesligy, které oběma borcům napařilo pokuty.


"Není pochyb o tom, že i profesionální fotbalisté potřebují ostříhat vlasy. Nicméně musí to probíhat podle aktuálně platných lékařsko-organizačních pravidel," vysvětlilo vedení svůj krok.

Hodně rozzlobeným způsobem zareagoval anglický útočník Jadon Sancho, který měl být pokutován už dříve za politické gesto v souvislosti s úmrtím Afroameričana George Floyda. Disciplinární komise však případ nakonec netrestala.

“Absolutní vtip DFL," napsal do komentářů k nynějšímu verdiktu DFL (Deutsche Fußball Liga).
 

 

Související obsah


 

U zmíněného kadeřníka měli být i další fotbalisté Dortmundu, u nich však fotografie nebyly natolik průkazné, aby z nich šlo vydedukovat, že hráči Zagadou a Guerreiro taktéž porušili hygienická opatření proti COVID-19.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události