Fotbal

Sparta opět otevírá téma stadion. Vyroste nová aréna na Strahově?

Fotbalová Sparta by se po roce 2030 mohla přestěhovat z Letné na Strahov. I to je údajně jedna z možností, která se nabízí při současných jednáních mezi FAČR a slavným pražským klubem.

Podle pondělní reportáže Seznam Zpráv začala další fáze jednání o vytvoření národního stadionu, který by měl vyrůst na místě, kde pomalu chátrá téměř nevyužívaný stadion Evžena Rošického. 


Fotbalová asociace ale nechce do stavby nové arény jít sama a nejatraktivnější možností má být vytvoření společného projektu se Spartou. Fotbalová asociace by do něj vložila pozemek, Sparta by pak zajistila financování výstavby nového moderního stadionu.

Související obsah


Pro Spartu ale zatím téma prý vůbec není aktuální. „Klub se soustředí na modernizaci stadionu na Letné. Investujeme velké finanční prostředky do nových technologií, velkoplošné obrazovky, či zvukového okruhu ve stadionu, aby byl v Generali Česká pojišťovna Areně zajištěn co nejlepší komfort pro fanoušky,“ sdělil tiskový mluvčí Sparty Ondřej Kasík.


Sparta už na Strahov přesunula před několika lety své tréninkové centrum, které vyrostlo v útrobách někdejšího spartakiádního stadionu. Do nové arény by to tak měli "Letenští“ kousíček, pak by se ale zřejmě i vzdali své přezdívky a není jisté, jak dobře by si fanoušci zvykli na přídomek "Strahovští“.

Související obsah


Podle informací Seznam Zpráv už proběhla debata i mezi generálním ředitelem klubu Františkem Čuprem se zástupci několika fanouškovských „klanů“ Sparty, na níž zástupci vedení klubu možnost stěhování na Strahov zmínili.

Zdroj: Profimedia


Sparta nicméně na Letné zůstane minimálně do roku 2030, chystá se ale i přestavba některých částí arény i přesunutí fanouškovského kotle. Sparta působí na Letné od roku 1917, v prvních letech své fotbalové historie své zápasy hrávala na Císařské louce. Poslední velkou rekonstrukci stadionu podnikl v roce 1994 tehdejší šéf klubu Petr Mach.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události

Krátká zpráva

Třinec je v čele extraligy, Sparta padla v nájezdech

Hokejisté Třince dokázali v rámci 8. kola Tipsport extraligy porazit Vítkovice 4:1 a dostali se do čela tabulky. Druhé jsou jen o skóre Pardubice, které zvládly ve středečním zápase porazit Spartu v samostatných nájezdech 2:1.