Fotbal

Velká pocta: Kanonýr Jan Koller se stal členem fotbalové Síně slávy!

Fotbalový střelec Jan Koller se dočkal významného ocenění. V průběhu úterního dopoledne byl uveden do fotbalové Síně slávy, kde byla také odhalena jeho hvězda.

Do Síně slávy za rok 2019 měl být uveden Jan Koller již koncem března na galavečeru Fotbalista roku. Opatření v boji s koronavirovou pandemií všechny podobné aktivity zrušila, a tak se nejlepší střelec naší reprezentační fotbalové historie dočkal až v úterý 8. června. 


Poněkud komornější poctě asistovali předseda výkonného výboru fotbalové asociace Martin Malík a generální sekretář Jan Pauly.


"Vážím si všech, kteří jsou v Síni slávy. Třeba Pepiho Bicana neznám, neviděl jsem ho ani hrát, ale jinak s většinou lidí, co tady jsou, jsem přišel do styku. Všechno to byly velké osobnosti, fajnoví lidé. Pro mě je velikánská čest ocitnout se mezi těmito osobnostmi českého fotbalu. Tady vidím přede mnou pana (Karla) Brücknera, ten má velkou zásluhu na tom, jak se moje kariéra vyvíjela," řekl Koller při slavnostním odhalení své hvězdy v Síni slávy v Praze na Strahově.

Zdroj: Profimedia

Před Janem Kollerem hvězdu v Síni slávy získali Josef Masopust, Andrej Kvašňák, Antonín Panenka, František Veselý, Tým ČSSR 1962, Ladislav Novák, Ivo Viktor, Josef Bican, Karel Brückner, Tým ČSR 1934, Rudolf Baťa, Pavel Nedvěd, Tým ČSSR 1976, Dušan Uhrin, Tým ČR 1996, Zdeněk Nehoda a Karel Poborský.


Jan Koller reprezentoval v letech 1999 až 2009, nastoupil do 91 mezistátních zápasů, ve kterých zaznamenal 55 branek. To je rekord v historii reprezentace. V roce 2004 získal bronzovou medaili na EURO v Portugalsku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události