UFC

Galavečer roku! Procházka bude debutovat na pořádně nabitém turnaji

Jiří Procházka nastoupí do premiérového UFC duelu s Volkanem Oezdemir dřív, než se čekalo. Vypadá to, že dva zmínění ranaři polotěžké váhy doplní pořádně nabitý galavečer, který je plánovaný na 11. července.

UFC 251 bylo původně plánované na 6. června v australském Perthu. Kvůli koronavirové krizi však organizace termín i místo změnila. Nové datum se shoduje s Procházkovou premiérou, a tak by duel Procházka vs. Oezdemir (17-4) mohl být třešničkou pořádně našlapané karty, ke které se postupně přidávají nové duely.Pro UFC 251 jsou oznámeny například dva ženské duely. Do klece by se měla vrátit krásná Paige VanZant (8-4) proti Amandě Ribas (9-1) v muší váze (do 57 kg). Představit by se měla i bývalá šampionka Rose Namajunas (8-4), která hodlá vrátit porážku Jéssice Andrade (20-7). V bantamové váze by si to měli rozdat Pedro Munhoz (18-4-1NC) a Frankie Edgar (23-8-1).

Související obsah


Původně měl být hlavní zápas UFC 251 odvetný duel o titul pérové váhy (do 66 kg) Alexander Volkanovski (21-1) vs. Max Holloway (21-5) . Jenže kvůli koronavirové krizi byl zápas odložen.


Šéf organizace Dana White však nedávno potvrdil, že zápas je stále na pořadu dne. A objevily se neoficiální informace, že se duel skutečně uskuteční na UFC 251 i po změněném termínu.
 

O šanci na UFC 251 se přihlásila i čerstvá dvojka velterové váhy (do 77 kg) Gilber Burns (19-3). Ten na konci května porazil bývalého šampiona Tyrona Woodleyho (19-5-1). Po vítězství se nabídl, že může klidně zápasit už 11. července a vyzval úřadujícího šampiona.
 

Jeho přání se vyplnilo. ESPN nyní potvrdilo, že hlavní zápas UFC 251 bude Gilbert Burns vs. Kamaru Usman (16-1) o titul velterové váhy.

Zdroj: Profimedia


Další oznámený duel pro UFC 251 je dlouho plánovaný zápas o volný titul bantamové váhy (do 61,2 kg) mezi legendou Josém Aldem (28-6) a v UFC neporaženým Petrem Yanem (14-1). 
 

Zápasová karta UFC 251:

Kamaru Usman vs. Gilbert Burns - o titul velterové váhy

Alexander Volkanovski vs. Max Holloway - o titul pérové váhy

José Aldo vs. Petr Yan - o volný titul bantamové váhy

Rose Namajunas vs. Jéssica Andrade - slámová váha

Paige VanZant vs. Amanda Ribas - muší váha

Jiří Porcházka vs. Volkan Oezdemir - polotěžká váha

Frankie Edgar vs. Pedro Munhoz - bantamová váha

Shamil Abdurakhimov vs. Ciryl Gane - těžká váha


Zatím jsou oznámeny tři titulé zápasy a je jisté, že UFC 251přinese pořádné bitvy. Otázkou je, se při takovém obsazení Jiří Procházka (26-3-1) s Volkanem Oezdemirem udrží na hlavní kartě. 


Galavečer UFC 251 se měl původně  konat v Austrálii, ale kvůli současné situaci se muselo místo změnit. Dana White na svém Twitteru prozradil, že se galavečer uskuteční na Zápasnickém ostrově, který se nachází v Abú Zabí.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události