Zapomněl pravidla? Brankář Alavésu předvedl šílenou minelu

Španělská La Liga je definitivně zpátky. Po čtvrteční předehrávce se počínaje sobotou naplno rozeběhly zápasy 28. kola. Nicméně zdá se, že někteří hráči po dlouhé koronavirové pauze pozapomněli fotbalová pravidla. Šílenou minelu totiž vyrobil brankář Alavésu, který chytil míč mimo vápno a po 19 minutách musel ze hřiště.

Zápas mezi Espanyolem a Alavésem rozjel sobotní program španělské La Ligy. Katalánský klub a rival Barcelony se topí na posledním místě v tabulce a potřeboval tak nutně bodovat.

A nakonec se mu to povedlo rovnou za tři body. V zápase jim totiž velkou měrou pomohl gólman Alavésu Fernando Pacheco. Ten pravděpodobně během koronavirové přestávky zapomněl fotbalová pravidla a při dlouhém centru si tak doskočil pro míč mimo vápno.

Následovala tak jasná červená karta a oslabení pro tým po necelých devatenácti odehraných minutách. Espanyol následně přesilovku využil.

Na konci poločasu skóroval Bernardo a na začátku druhé půle upravil na konečných 2:0 Wu Lei. Gólman Alavésu se tak po hrůzostrašně minele bude asi pořádně drbat na hlavě.