Hokej

Konec srandy: Sportovní psycholog rozcupoval řeč hokejového trenéra!

Konec srandy: Sportovní psycholog rozcupoval řeč hokejového trenéra!
Zdroj: Profimedia

Hokejové prostředí ostrou, chvílemi trochu vulgární a mnohdy velmi vtipnou „motivační“ řeč trenéra Martina Stloukala schvaluje. Dokonce i sám hlavní hrdina je prý rád, že nahrávku někdo vynesl z kabiny. Když ale viděl souhlasné komentáře sportovní psycholog Michal Šafář, musel zareagovat...

Martin Stloukal se stal opravdu skoro přes noc celebritou. Jeho hlášky směrem k náctiletým svěřencům se glosují po celé republice. Ani nebyla potřeba sprostá slova, taková „věrnostní karta v tvarohárně“ prostě zní tak nádherně, že se musíte řezat smíchy. 


Řeč hokejového trenéra Martina Stloukala:„Já bych se za normálních okolností zasmál a dál to nekomentoval, ale jelikož to tady s nadšením, že ´konečně někdo řekl pravdu´ sdílejí někteří mí bývalí studenti, tak mám pocit pedagogického selhání,“
píše ve svém komentu na sociálních sítích „pod čarou“ několika poznámek sportovní psycholog Michal Šafář.

Zdroj: ProfimediaOdborník, který pár let spolupracoval i s dvojnásobnou vítězkou Wimbledonu Petrou Kvitovou sepsal devět poznámek, díky kterým se dá koukat na Stloukalovu řeč také trochu jinak.

A hned tou první to populární kouč docela schytal: „Pokud máš přirozený trenérský respekt, nepotřebuješ takhle borce fénovat. Teda alespoň ne moc často,“ myslí si sportovní psycholog.

Související obsah


Šafář zároveň přidává, že trenér má být u této věkové kategorie vzorem a „převozníkem přes pubertu“ a ne parodií vlastního nemožného fotra. Nabádá k budování důvěry náročností, důsledností a výtky má i ke slovům směrem k rodičům.

 
„Skončil, vyhazuju ho! Druhou věc, která mě nasrala, bylo to, že mně zavolala jeho matka. Pánové, já vám na to seru! Nebudu se bavit s vašima matkama! Ani s jednou! Hokej hrajete vy!“ pravil Martin Stloukal.

Související obsah


Je to ale prý také trochu jinak. „Když před svými svěřenci shazuješ jejich rodiče (bez ohledu na to, jak moc ´kreténsky´ se chovají) ničíš hlavně svou autoritu,“ tvrdí renomovaný sportovní psycholog.

 

Zdroj: facebook

Trenérský výstup Martina Stloukala řeší v pondělí i samotné vedení hokejového klubu Technika Brno. „Nadále si stojíme za tím, že se jedná o vyvolanou cílenou tendenční kauzu s cílem poškodit velmi úspěšnou práci našeho klubu za posledních osm let. Je s podivem, že nahrávka cíleně unikla do médií den poté, co jsme se domluvili na převodu práv k Extralize juniorů,“ stojí v prohlášení klubu na jeho webových stránkách.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události