UFC

Calvillová svou soupeřku nešetřila. Porazila ji a pak ji nazvala podvodnicí

Jessica Eyeová na galavečeru UFC Fight Night Eye vs. Calvillo podruhé v řadě nesplnila váhový limit, tím přišla o část výplaty, a nakonec utrpěla i porážku. Aby toho nebylo málo, její soupeřka ji nazvala podvodnicí. Prý fixlovala během kontrolního vážení.

Bývalá adeptka na titul Jessica Eyeová (15-8-1NC) převážila váhový limit muší váhy 56,7 kg i půlkilovou toleranci o 113 gramů. Calvillové (9-1-1) tak musela odevzdat 25 % ze své odměny a následně pětikolovou bitvu prohrála jednomyslným rozhodnutím 49-46, 49-46 a 48-47.

 

Avšak podle její přemožitelky převážila o mnohem víc. Váha prý ukázala menší hodnotu díky zakázané dopomoci. Po vyhraném duelu se Calvillová o situaci vyjádřila na pozápasové konferenci:
 

„Upřímně vážila mnohem víc. Přidržela se ručníku a prošlo jí to. Vím to, protože jsem půl hodiny před vážením obdržela zprávu od jejího trenéra, že váhu nesplní o 1,5 kg. Pak zázračně shodila 1,3 kg a měla přes jen 113 gramů? To je to, proč byla na sebe tak hrdá, když váha ukázala jen lehce přes limit.“

Ačkoli Calvillová zápasí spíše ve slámové váze (do 52,2 kg), pro svůj poslední zápas souhlasila návratem do muší váhy. Po duelu si postěžovala, že její soupeřka byla snad ještě o kategorii těžší.
 

„Do zápasu nastoupila mnohem těžší než já. Takže nejenom, že jsem šla ve vyšší váhovce, ale navíc jsem zápasila s někým, kdo odpovídá spíše bantamové váze (do 61,2 kg),“ pokračovala na konto své soupeřky.

Zdroj: Profimedia

Nicméně i přes váhovou nevýhodu zvládla zápas vyhrát. V minulosti sama nedokázala váhu shodit, a tak přešlap chápe. Avšak trnem v oku jí zůstává chování soupeřky.
 

„Byla to sr**ka a pak se nosila jakoby nic. Mám ji ráda, ale to, jak se zachovala, neberu. Není první zápasník, co si pomohl ručníkem, ale když podvádím, tak mlčím a netvářím se, jak jsem šťastná, že jsem převážila jen trochu,“ dodala na závěr.

Související obsah


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události