Hokej

Syn Roberta Reichela může slavit! Kristian podepsal smlouvu v NHL

Syn Roberta Reichela může slavit! Kristian podepsal smlouvu v NHL
Zdroj: Profimedia

Kristian Reichel je synem slavného Roberta Reichela, trojnásobného vítěze mistrovství světa a olympijského šampiona. A po svém otci zdědil i hokejový talent. Přestože nebyl do NHL draftovaný, svou pílí si vysloužil nováčkovský kontrakt u Winnipegu Jets.

Kristian Reichel hokejově vyrůstal, stejně jako jeho otec, v Litvínově. Tam si také dvě sezony vyzkoušel dospělou extraligu, ale poté se rozhodl zkusit štěstí v zámoří.


První sezonu hrál juniorskou soutěž WHL za Red Deer Rebels a poté odehrál dvě sezony v mužské soutěži AHL za Manitobu Moose, tedy farmářský celek Winnipegu Jets z NHL.


Dvaadvacetiletý centr v letošní nedokončené sezoně zaznamenal 17 bodů v 39 zápasech a svými výkony si řekl o pozornost i v nejlepší lize světa. Winnipeg Jets s ním podepsali dvouletý nováčkovský kontrakt.
 


 

"Jsem nadšený, že mohu podepsat svou první NHL smlouvu s Jets. Nikdy bych to nezvládl bez podpory mé rodiny, agenta, trenérů a spoluhráčů. DĚKUJI! O jeden krok blíž ke splnění dětského snu!" napsal Reichel.


Související obsahTým z Winnipegu má ve své organizaci ještě jednoho Čecha, třiadvacetiletému útočníkovi Michaelu Špačkovi ale nováčkovská smlouva vyprší po této sezoně a zatím nemá podepsané prodloužení kontraktu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události