Turnaj s netradičními pravidly. Ve Francii zatím vládnou Tsitsipas s Berretinim

Řecký tenista Stefanos Tsitsipas zatím prochází turnajem v Nice jako nůž máslem. Na exhibici s netradičními pravidly vyhrála světová šestka oba své zápasy.

Francouzští pořadatelé připravili unikátní pravidla. Hraje se na 4 sety, každý trvá 10 minut a získá ho tenista, který po uplynutí doby vyhraje více fiftýnů. Kuriozitou je i možnost využít žolíka, kdy v případě vítězné výměny tenista získá místo jednoho bodu rovnou tři.

Netradiční pravidla mají k tenisu přitáhnout mladší generaci. Řek Tsistipas zatím vyhrál oba své zápasy, tentokrát porazil domácího Gasqueta za 48 minut až v rozhodujícím pátém setu.

Celkově o skóre před Tsitsipasem vede světová osmička Ital Berretini, který si poradil s Belgičanem Goffinem 3:1.

Turnaje se účastní celkem 12 tenistů a hraje se systémem každý s každým. Nejvýše postaveným hráčem turnaje je světová trojka Rakušan Thiem, který hraje první zápas až o víkendu.