Tenis

Rozhodující bod zařídila Karolína! Tým Plíškové vítězí nad týmem Kvitové

Karolína Plíšková se může radovat z vítězství na charitativním turnaji Tipsport Elite Trophy proti týmu Petry Kvitové. Nejlepší česká tenistka současnosti porazila Rusku Jekatěrinu Alexandrovovou ve dvou setech 6:1 a 6:2 a zajistila svému týmu šestý bod.

Úterní klání odstartoval duel Kristýny Plíškové s teprve patnáctiletou Lindou Fruhvirtovou, který zkušenější Kristýna vyhrála 7:5 a 6:4. Tým Plíškové se po tomto zápasu dostal do vedení 5:3.


Následně se Karolína Plíšková střetla s nejlepší ruskou tenistkou současnosti Jekatěrinou Alexandrovovou a po jednoznačném průběhu vyhrála 6:1 a 6:2. Šestý bod před závěrečnou čtyřhrou znamenal rozhodující moment v soupeření týmu Karolíny Plíškové a Petry Kvitové. Plíšková navýšila na 6:3.


Také v poslední dvouhře se vedlo lépe spoluhrářkám Karolíny Plíškové. Markéta Vondroušová porazila Barboru Krejčíkovou 6:4 a 6:2 a navýšila vedení na 7:3.


Nakonec se hrála i závěrečná čtyřhra, která měla za vyrovnaného stavu rozhodnout. Karolíny Plíšková a Muchová hrály proti páru Krejčíková - Strýcová.

 

Související obsah


 

Nakonec se mohlo radovat duo Krejčíková - Strýcová, které sice přislo o první set v poměru 3:6, následně však vyhrálo 6:3 v druhé sadě. O osudu zápasu tak rozhodl super tie-break, ve kterém zvítězila Krejčíková se Strýcovou 10:5. Tenistky tak získaly aspoň čestný čtvrtý bod pro tým Petry Kvitové.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události