Fotbal

Sparta válí! Fotbalový potěr naznačil, kdo může být vládcem Prahy

Sparta válí! Fotbalový potěr naznačil, kdo může být vládcem Prahy
Zdroj: Profimedia

Budoucnost fotbalové Sparty se zdá být více než nadějná. Ostatně ideálně to dokumentují i výsledky sparťanských mládežnických kategorií, které jsou na vítězné vlně. Naposledy to schytala Slavie v derby.

Přípravka Sparty totiž soupeře z Edenu naprosto smetla. Kategorie U10 přejela sešívané 37:23. Sparťanská U9 pak zvítězila dokonce o dvacet gólů 35:15.


Nicméně dominance Sparty je vidět i v dalších kategoriích. Před koronavirovou pandemií vedla Sparta ligovou tabulku před ve Slavií jak ve starším dorostu (U19), tak i ve starších žácích (U15).
 

 
 

Kvalita sparťanské mládeže se projevila i v A-týmu. V prvním mužstvu se už naplno etabloval Adam Hložek, který debutoval v listopadu 2018 jako nejmladší hráč v historii Sparty. V březnu 2019 se pak gólem do sítě Plzně stal vůbec nejmladším střelcem v historii ligy.

Od restartu české ligy s ním v základní sestavě válí také další mladíček, teprve 16letý Adam Karabec, který i přes svůj útlý věk ukázal, že se může rovnat s ligovými chlapy.
 

 

Související obsah


 

Jediné, co tak Spartu trápí, je to, že ani letos nezíská ligový titul. O něj si to v nadstavbě rozdá Slavie s Plzní, nicméně jejich věčný soupeř z Edenu ho má už prakticky na dosah.

Letenští si tak můžou spravit chuť alespoň v poháru, kde si zahrají finále se Slovanem Liberec.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události