Skoky do vody

Legendární trenérka pomáhala k medailím, boj s nemocí prohrála

Legendární trenérka pomáhala k medailím, boj s nemocí prohrála
Zdroj: Profimedia

V devadesáti letech zemřela legendární trenérka skoků do vody. Marie Čermáková svým svěřenkyním pomohla k medailím z olympijských her i z mistrovství světa, nyní ale ve svých devadesáti letech podlehla dlouhé nemoci.

Marie Čermáková jako trenérka skoků do vody vedla například Milenu Duchkovou, kterou dovedla ke zlaté a stříbrné medaili na olympijských hrách.


Další její svěřenkyně Heidemarie Bártová pod jejím vedením dosáhla na bronz na mistrovství světa a na olympiádě jí medaile unikla jen těsně, když skončila na nepopulární bramborové, čtvrté pozici.


"Výraznou stopu zanechala i na poli funkcionářském nejen v československém a českém plavání, ale i na mezinárodním poli. Svůj milovaný sport, kterému dala maximum, sledovala až do posledních okamžiků svého života," uvedl předseda Českého svazu plaveckých sportů Petr Ryška v tiskové zprávě.

Související obsahČermáková svými trenérskými metodami zaujala nejen v Česku, ale i po celém světě, její odchod je tak pro sportovní svět obrovskou ztrátou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události