Rally

Česká rally je konečně zpět! V Sosnové se sešla kompletní špička

Česká rally je zpět. V Sosnové u České Lípy se dnes poprvé po koronavirové pauze sešla kompletní česká špička, včetně loňského šampiona Jana Kopeckého. Někteří sedli do závodního auta poprvé po deseti měsících.

V pátek se zatím pouze testovalo, ale i za deště to byla skvělá podívaná. Jan Kopecký se poprvé v Česku předvedl s novým navigátorem Janem Hlouškem.

„Je to radost! Já doufám, že jsem to nezapomněl, cítil jsem se docela dobře,“ hodnotil návrat za volant Jan Kopecký.

Elitní čeští borci Václav Pech a Jan Černý zase poprvé na okruhu předvedli svá zbrusu nová auta. „Samozřejmě je to divný začínat sezonu v červnu, ale jsem rád, že se něco děje, a že můžeme závodit,“ uvedl Jan Černý.

Sosnová zlákala i hvězdu Dakaru Martina Prokopa, ten pojede českou rally poprvé po 6 letech. „Chtěli jsme se tady trošku předvést, zase strávit nějaký čas s českými týmy," prozradil svou motivaci Prokop.

Závodit se bude už v sobotu, do areálu v Sosnové může ale pouze 250 diváků.

K tématu Rally

Villarreal vyválčil z bitvy s Cádizem pouze bod, remizovalo i Bilbao

Španělská La Liga měla na programu vložené 11. kolo, ve kterém se odehrály hned tři zápasy. V zápase mezi Villarrealem a Cádizem padlo šest branek a utkání skončilo remízou 3:3, po nerozhodném výsledku si ze vzájemné bitvy odnesly po bodu i Bilbao a Espanyol Barcelona. Alavés přehrál Elche díky jediné trefě Louma ze 47. minuty.

AC Milán si poradil s turínským FC, o výhře rozhodl Giroud

V rámci italské Serie A se v úterý odehrály tři zápasy 10. kola. AC Milán o jedinou branku přehrál Turín FC, když se už v 15. minutě prosadil Olivier Giroud. V utkání mezi Spezií a Janovem padly dvě branky a soupeři se rozešli remízou 1:1. Salernitana porazila Venezii na jejím hřišti 2:1.

Bohemka v MOL Cupu postoupila dál, rozhodl gól z penalty

Fotbalisté Bohemians si v osmifinálovém zápase proti druholigové Jihlavě zajistili postup. Vysočina dokázala "klokany" pořádně potrápit a mohla žehrat jen na vlastní disciplínu. Vršovičtí totiž kopali dvě penalty. Jednu z nich v 55. minutě proměnil Roman Květ a účastník Fortuna ligy se tak radoval z těsného triumfu 1:0.