Hokej

Konec kariéry hokejového rebela? Duda míří do Liberce trénovat mládež

Konec kariéry hokejového rebela? Duda míří do Liberce trénovat mládež
Zdroj: Profimedia / TV Nova

Český hokejista Radek Duda pravděpodobně definitivně ukončí svoji aktivní kariéru. Liberečtí Bílí Tygři mu totiž nabídli trenérskou funkci v týmu a 41letý bouřlivák ji přijal. V severočeském celku bude koučovat mládež.

Konkrétně jeho nová funkce nese označení skill kouč a skaut pro Bílé Tygry. "Moderní hokej je založený na perfektním zvládnutí dovedností, které Radek Duda jako hráč na ledě pravidelně ukazoval. Myslím si, že právě přenos dovedností a zkušeností je to, čím může do naší organizace významně přispět,” těší se z nové spolupráce manažer liberecké mládeže Jiří Bermann, který zároveň dodal, že Radek Duda bude mít na starost i vyhlížení potencionálních talentů do severočeského mužstva.
 

Radek Duda odehrál v hokejové extralize 730 zápasů a prošel mnoha kluby. Se Slavií pak slavil v sezoně 2002/2003 mistrovský titul. Další však pravděpodobně nepřidá. Nová funkce pro něj totiž zároveň znamená pravděpodobné ukončení kariéry.
 

Související obsah


 

“Asi ano. Když si chodím ještě zahrát za staré pány do Letňan, pořád hokej miluji a baví mě. Zlom u mě nastal po sezóně v Chomutově, když jsme nezvládli baráž. Pak dorazíš domů a musíš si vybrat mezi hokejem a rodinou. Hokej je krásná věc, jenže když máš děti, je to pro mě smysl života. Sedneš si a není nad to, když vidíš rodinu pohromadě. Děti tátu potřebují, stejně jako manželka,” vyjádřil se otevřeně rodák ze západočeského Chodova pro klubový web Bílých Tygrů.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události