Fotbal

Sparťani zažívají skvělé období, proč nosí vesty připomínající podprsenky?

Sparťani zažívají skvělé období, proč nosí vesty připomínající podprsenky?
Zdroj: Profimedia

Fotbalová Sparta jede na vítězné vlně. Její sobotní vítězství s Libercem bylo již sedmým v řadě, ale někteří fanoušci se diví, proč sparťani na zápasech nosí podprsenky. Odpověď je snadná – může za to moderní technologie.

Období po koronavirové pauze začala Sparta domácí prohrou 1:2 s Plzní, ale od té doby přidala 6 ligových výher a pohárový postup do finále, kde vrátila porážku právě Západočechům.

Když po pohárové výhře šli Bořek Dočkal a Adam Hložek hodit své dresy fanouškům, ukázalo se, že pod nimi mají "podprsenku", a tak se někteří fanoušci začli divit. Proč je nosí? Je to tajemství úspěchu?


Jedná se o moderní technologii. Konkrétně systém STATSports, který umožňuje trenérům sledovat, jak na tom hráči jsou. Systém pomocí GPS zaznamenává pohyb hráčů a zároveň měří měří jejich srdeční tep, díky čemuž trenéři mohou lépe pracovat s hráči na základě jejich fyzického stavu.

Související obsahTento systém do Sparty přinesl před letošní sezonou Ben Ashworth, který je na Letné vedoucím fyzické přípravy. Brit dříve působil například v Arsenalu, odkud se zná se současným sportovním ředitelem Sparty Tomášem Rosickým.Pomocí moderní technologie se dá s hráči lépe pracovat individuálně při běžném tréninku, aby se zlepšila výkonnost, ale neméně důležité je využití při návratu hráče po zranění, aby se nepřetěžoval a trenéři věděli, kdy už je jeho fyzický stav dostatečně dobrý na zařazení do plného tréninku a do hry.

Související obsahAshworth si tento výdobytek moderní doby pochvaloval už v listopadu, kdy na hráčích pozoroval značné pokroky ve fyzické připravenosti a nyní tak Sparta může těžit z lepší kondice hráčů. Je zřejmé, že letenským k vítězné vlně pomohla změna trenéra, ale svůj podíl na tom mají právě i ony "podprsenky".

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události