Fotbal

Lístky pro Baník, "bílá" děkovačka. Sparta vyhrává, ale jednotná není

Na Letné se konečně začalo dařit výsledkově. Jenže na tribunách to stále drhne. Po úterním utkání s Baníkem se v útrobách stadionu intenzivně řeší několik problémů. Tím nejzásadnějším je ale absence čtveřice fotbalistů tmavé pleti na týmové děkovačce.

Další výhra, prodloužení vítězné série, fotbal, který baví. Spartě se podařilo přestát krizi a i když nemůže vylepšit třetí místo v ligové tabulce, co se výkonu týče, musí panovat spokojenost.


Jenže když pak došlo na pozápasovou děkovačku, bylo zřejmé, že ne všechno je zalité sluncem. Zatímco většina týmu šla ruku v ruce děkovat pod tribunu, čtveřice afrických posil se vypařila. „Od rána řešíme, proč Costa, Kanga, Tetteh a Mandjeck nepřišli na děkovačku po zápase,“ řekl webu TN.cz ředitel komunikace letenského týmu Ondřej Kasík.

Související obsah


A i dál konkretizoval: „Garantem je přitom pro nás v této komunikaci zejména Costa, který v klubu působí dlouho a je velmi inteligentní a vnímavý a fanouškovské problematice rozumí.“

Zdroj: Profimedia

Je ale zřejmé, že v duších hráčů tmavé pleti nadále doznívají rasistické pokřiky, které z letenských tribun nezřídka zní. Naposledy je slyšel v duelu s Plzní Joel Kayamba. Zda se objevil rasismus i v utkání s Baníkem, Sparta zkoumá.


„Budeme mluvit samozřejmě i se zástupci kotle. Pokud došlo k rasistickým projevům směrem k hráčům tmavé barvy pleti, je to neakceptovatelné. Návštěvní řád nám dává možnost takovým lidem po identifikaci udělit zákaz vstupu. S institutem zákazu vstupu pracujeme a využíváme ho,“ dodal Kasík.

Související obsah


Guelor Kanga přitom po utkání předvedl docela sympatické gesto, když si na tribunu došel pro jednoho mladého příznivce, a zamířil s ním ke kabinám, možná proto, aby mu věnoval dres. Bohužel, Sparta nepůsobila v daný okamžik jednotně.

Někteří příznivci, kteří téma rasismu chápou, pak přidávají svůj poznatek: „Spíš mi přijde smutný, že je tam ten zbytek a netáhnou všichni za jeden provaz. Jak si pak můžeme říkat, že je to skutečnej tým?“ reaguje Jan Červenka.

Související obsah


 

Přitom někteří fandové Sparty se opravdu snaží, ač je počin z úterního duelu braný kovanými klubisty velmi kontroverzně. Přišlo totiž jedno velmi zajímavé gesto i vůči jindy nenáviděným příznivcům ostravského Baníku.

Ač to na tribunách jindy vypadá jako ve válce, letenští fandové tentokrát pořídili na šlágr 50 vstupenek pro rivaly a pustili je přes svou tribunu na zápas!

 
„Fanoušci Baníku neporušili v žádném bodě návštěvní řád, byli jen převedeni do jednoho sektoru, abychom minimalizovali jejich kontakt s fanoušky domácích,“ komentuje tento nevídaný počin i elegantní řešení „problému“ Ondřej Kasík.

Související obsah


Ne všichni fandové ale chápou, o co Spartě jde, a tak se i před úterním zápasem objevil na burze pokus o přeprodej vstupenek za několikanásobně vyšší cenu. A i tentokrát se na Letné půjde po stopách troufalce, který se rozhodl vydělat díky získanému právu na místo na tribuně.

„Nepovolený přeprodej lístků řešíme, měl jsem k tomu stanovisko i na Twitteru,“ říká tiskový mluvčí Sparty. Poslední troufalec dostal roční zákaz vstupu na stadion. Otázkou je, zda to není málo…

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události

Krátká zpráva

Úspěšný trenér se vrací na ruskou střídačku

Trenér Olegs Znaroks se vrací na ruskou lavičku, se kterou ovládl olympijské hry v roce 2018 a má také jedno zlato z mistrovství světa 2014. Populární a úspěšný trenér povede Sbornou na blížících se olympijských hrách i následujícím MS.