UFC

Část UFC vlastní i 23 celebrit. Podíl má například Batman nebo Rocky

Část UFC vlastní i 23 celebrit. Podíl má například Batman nebo Rocky
Vlastnící UFC - Stallone, Afflec, Williamsová

UFC řídí z prezidentského křesla Dana White, nicméně vlastníkem nejprestižnější MMA organizace není. Po prodeji v roce 2016 se novým majitelem stala společnost Endevour, která podíl nabídla i svým klientům z řád sportovních a filmových celebrit. Podívejte se, která jména jsou spolumajitelé UFC.

Trio přátel Dana White, Frank Ferritta a jeho bratr Lorenzo koupili krachující UFC v roce 2001 za 2 miliony dolarů, tedy téměř 50 milionů korun. Poté, co z organizace vytvořili Mekku všech MMA zápasníků ji o 15 let později prodali za astronomickou částku 4 miliardy dolarů (více než 90 miliard korun).
 

Ačkoli měli prý i vyšší nabídku, nakonec UFC prodali dlouholetému partnerovi společnosti Endeavor, dříve známé jako WME-IMG. Hlavní činností této americké holdingové společnosti je filmová či televizní produkce a zastupování hollywoodských hvězd a sportovních ikon.

Související obsah

A právě 23 zastupovaných celebrit se v roce 2016 na transakci podílelo. Kdo vlastní kolik procent není známo, ale minimální investice za podíl v UFC byla 6,5 milionu korun.


Sylvester Stallone – herec, režisér a producent

Není divu, že stvořitel legendárního boxera Rockyho vlastní část UFC. Díky své herecké kariéře si investici jistě mohl dovolit. Navíc dal MMA prostor i ve svém filmu. V akčním trháku The Expendables 3 obsadil bývalou šampionku Rondu Rousey.

Zdroj: Profimedia

 

Mark Wahlberg – herec a producent

Wahlberg je spíše fanoušek boxu, nicméně právě díky rohovnickému sportu se s Danou Whitem spřátelil. V devadesátých letech spolu bydleli a nynější UFC prezident vycházející hvězdu trénoval.

Zdroj: oficiální zdroj / facebook.com

 

Ben Affleck – herec, režisér a producent

Majitel filmového Oscara je i vlastníkem UFC. Navíc MMA využil při ztvárnění postavy Batmana ve dvou dílech superhrdisnké série. Velkou inspirací mu prý byl sám Conor McGregor.

Zdroj: isifa.com

 

Sestry Williamsovy – tenistky

Stejně jako Ronda Rousey dominovala v kleci, Serena Williams ovládá dění na kurtu. Se svou sestrou Venus se rozhodly podílet na koupi UFC a jejich investice se za poslední roky pořádně vyplácí.

Zdroj: Profimedia

 

Maria Šarapovová – tenistka

Williamsovy nejsou jedinými tenistkami, které si nenechaly ujít lukrativní investiční příležitost. Bývalá jednička se po ukončení kariéry bojovým sportům i aktivně věnuje. Ráda trénuje kickbox.

Zdroj: Profimedia


Anthony Kiedis a Michael Balzray – členové hudební skupiny Red Hot Chili Peppers

Účast dvou rockerů na UFC galavečerech není nic neobvyklého. Oba jsou velkými fanoušky, a navíc vlastní i část společnosti.

Zdroj: Profimedia

Tom Brady – quarterback Tampa Bay Buccaneers

I legenda amerického fotbalu, která v roce 2020 po devatenácti letech opustila tým New England Patriots, vlastní část UFC. Brady je velkým MMA fanouškem, na UFC 200 sledoval poslední zápas Brocka Lesnara za doprovodu Justina Timberlakea.

Zdroj: Profimedia

Tyler Perry - scénarista, producent a herec

Americký scénarista a filmový producent je obrovským fanouškem MMA. Dokonce se objevily zprávy, že Whiteovi nabídl svůj soukromý ostrov na Bahamách, jako místo pro Zápasnický ostrov.

Související obsah

Jedním z majitelů podílu v UFC byl i zesnulý basketbalista Kobe Bryant. Mezi další hvězdné investory, kteří se v roce 2016 podíleli na koupi UFC patří:
 

čínská tenistka Li Na, hráč NFL Cam Newton, šéf New England Patriots Robert Craft, muzikant The Weeknd a frontman skupiny Maroon 5 Adam Levine, raper LL Cool J, televizní kuchař Guy Fieri, moderátoři Jimmy Kimmel a Conan O’Brien, režisér Michael Bay, DJ Calvin Harris, skateboardista Rob Dyrdek a spoluautor kultovního seriálu South Park Trey Parker.

Zdroj: Nova Sport

 

Další UFC galavečer Fight Night: Poirier vs. Hooker sledujte v neděli 28. června živě od 2:00 na Nova Sport 2 a VOYO.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události