Fotbal

Těžký čtvrtek pro mistra ligy! Za Zimovu maturitu "lobbuje" i šéf Slavie

Těžký čtvrtek pro mistra ligy! Za Zimovu maturitu "lobbuje" i šéf Slavie
Zdroj: Profimedia, koláž TN.cz

Pražská Slavia se dočkala jubilejního dvacátého titulu, který také v Edenu s fanoušky pořádně oslavila. Ne všichni ale mohli pokračovat i do časných ranních hodin. Obránce David Zima se musel připravit na další důležité utkání.

Místo protihráčů v dresech proti němu však stane zkušební komise, kterou bude chtít svými znalostmi přesvědčit o tom, že si zaslouží maturitu. Stejně jako svými výkony ukázal, že si zaslouží místo v základní sestavě.

Vzhledem k tomu, že zápas, kterým si sešívaní zajistili prvenství ve Fortuna lize, skončil v deset večer a oslavy se protáhly o další zhruba hodinu a půl, nelze hovořit o tom, že by se devatenáctiletý obránce večer před zkouškou z dospělosti naplno soustředil na svůj druhý jarní vrchol.

Související obsah

Toho si je vědom i slávistický boss, který v odlehčeném tónu napsal na twitterový účet, že doufá i ve shovívavost Zimovy maturitní komise.

"Kdybych mohl mít jednu prosbu, tak bych si přál, aby Zimičova maturitní komise brala zítra v potaz jeho mimořádné sportovní výkony a náročný program v posledních dnech. Děkuji moc," napsal Tvrdík. 

Těžko říci, zda zkoušející učitelé, přísedící a předseda komise opravdu vezmou v potaz Zimovy výkony, které v posledních zápasech eskalovaly do parádní formy.

Související obsah

Mladičký stoper, který přišel v zimní přestávce z Olomouce, nakonec odehrál ve Slavii 10 duelů a v Ostravě vstřelil svůj premiérový gól.

Takovéto oslavy si užil David Zima ještě na stadionu: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události