UFC

Slavii fandil i Vémola! Fotbal a MMA jsou dva světy, ale bavilo mě to, říká

Slavii fandil i Vémola! Fotbal a MMA jsou dva světy, ale bavilo mě to, říká
Karlos Vémola a Ivo Rittig fandí Slavii | Zdroj: koláž tn.cz / profimedia / Instagram Karlos Vémola

Slavia tři kola kola před koncem ligy porazila Viktorii Plzeň 1:0 a zajistila si tak celkové prvenství. Zisku historicky dvacátého titulu přihlížel i MMA zápasník Karlos Vémola. O atmosféře, vztahu ke Slavii i fotbale promluvil s televizí Nova.

„Nejsem úplně fotbalový fanoušek. Pro mě je to spíš kulturní zážitek. Já mám rád, když se někomu daří a Slavii se daří. Byla tam skvělá atmosféra a já tam byl s plno známými. Bavilo mě to,“ řekl Vémola, který zápas sledoval například po boku podnikatele Ivo Rittiga.
Ačkoli si utkání užil, za skalního fanouška se nepovažuje. Ale kdyby si měl vybrat jeden oblíbený tým, fandil by fotbalovému kádru z jeho rodného města, kde sám v mladí hrál na postu brankáře.
 

Zdroj: Profimedia

„Nejsem sparťan ani slávista. Kdybych měl říct, komu fandím, tak by to byla Sigma Olomouc. Tam jsem se narodil a k ní mám vazbu, ale Slavia mi je sympatická,“ řekl Vémola.

Související obsahJedním z důvodů, proč je Karlosovi pražský klub sympatický, je atmosféra, kterou si pochvaloval jak při zápase s Plzní, tak třeba při střetnutí s londýnskou Chelsea, se kterou Slavia hrála v roce 2019 v Evropské lize.


„Byl jsem na zápase s Chelsea, kde Slavia prohrála 3:4. Patnáct minut po zápase všichni fanoušci děkovali, zatímco všichni z Chelsea byli už pryč. Vypadalo to, jako by Slavia vyhrála. Tím si mě koupili,“
zavzpomínal MMA zápasník.


„Atmosféra na Slavii je vždycky dobrá. I teď, když tam bylo “ jenom“ pět tisíc lidí, byla fantastická. A taky se na jejich zápasy nebojím vzít syna. Vím, že si to užije a uvidí, že český fotbal je dobrý. Ale třeba na Spartu s Baníkem bych ho nevzal,“ pokračoval Vémola.
 

Podívejte se na Ševčíkův gól, který Slavii vyhrál titul:

Zatímco v kleci, kde je Terminátor jako doma, se zápasnici rvou až do posledních sil, na trávníku jsou občas k vidění teatrální pády, kterými se hráči snaží upozornit na nedovolený zákrok, či si přímo říct o penaltu. Takové chování je Vémolovy cizí, ale do určité míry to chápe.
 

„Já tomu úplně nerozumím, tak to nechci odsuzovat. Ale samozřejmě, když zasimulujete a získáte penaltu, tak tím pomůžete týmu. Věřím, že ti kluci udělají cokoli, aby tým vyhrál. Z tohoto pohledu to chápu.

Na druhou stranu, je to srandovní, když ten hráč může pokračovat a nechce. Naopak u nás (v MMA) zápasník kolikrát chce, ale rozhodčí ho zastaví. Jsou to dva rozdílné světy,“ porovnal Vémola MMA a fotbal.

Související obsah

Nicméně najdou se i tací, co oba sporty dokázali zkombinovat. Například bývalý český reprezentant Miroslav Slepička v roce 2016 absolvoval úspěšný MMA debut. A podle Vémoly jsou mezi českými hráči i další, kteří by se v kleci neztratili. 


„Slepička dokonce vyhrál v prvním kole TKO, tak jak to mám rád. Nebo třeba Jakub Štáfek, ten je ve fotbale velice šikovný a ukázal, že i v kleci. Přeci jenom jsou to sportovci a neznamená, že všichni fotbalisti jsou měkký. Někteří jsou velcí tvrďáci,“
řekl Vémola.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události