Fotbal

Smutný pátek pro československý fotbal, zemřel šampion z Bělehradu

Smutný pátek pro československý fotbal, zemřel šampion z Bělehradu
Zdroj: Twitter @denniksme

Československý fotbal postihla smutná zpráva. Ve věku 72 let podlehl těžké nemoci Jaroslav Pollák, bývalý reprezentant, který se podepsal pod zlaté medaile z Mistrovství evropy 1976 v Bělehradě.

Finále proti Spolkové republice Německo, které rozhodl památnou penaltou Antonín Panenka, sledoval Pollák pouze z tribuny, v semifinále proti Nizozemsku totiž v 80. minutě vyfasoval červenou kartu.

Pollák patřil ke skvělé generaci československých fotbalistů. Záložník s přezdívkou "Bobby" odehrál většinu kariéry v Košicích, po dvou letech strávil ve Spartě a Banské Bystrici a tři roky sehrál v rakouském Salzburgu.

Na mezinárodním poli byl rodák z obce Medzev v Košickém okrese u dvou velkých úspěchů. Kromě již zmíněného triumfu v Bělehradě bral o čtyři roky později bronz v Itálii.

Související obsah

V roce 1971 skončil třetí v anketě o nejlepšího fotbalistu ČSSR. Na klubové úrovni získal slovenský pohár s Košicemi a československý pohár se Spartou. 

Po skončení aktivní kariéry působil jako sportovní ředitel na Letné a dělal i viceprezidenta v Košicích. Kromě fotbalu se věnoval i studiu, na Karlově univerzitě získal titul na právnické fakultě.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události