Esport

Usain Bolt nebo Robbie Williams hráli FIFU ve prospěch charity

Usain Bolt nebo Robbie Williams hráli FIFU ve prospěch charity
Zdroj: socceraid.org.uk

Dětský fond Organizace spojených národů (UNICEF) se spojil s nejoblíbenějším herním fotbalovým simulátorem FIFA 20 a uspořádal přátelské utkání největších celebrit světa sportu, televize i hudby. V osmizápasové sérii Anglie proti zbytku světa zvítězili Angličané 25:16.

V rámci projektu eSoccer Aid se vybíraly peníze na děti v Africe, kterým ovlivnil život koronavirus. Do akce se zapojila velká známá jména jako Usain Bolt, zpěváci Robbie Williams, Liam Payne, Olly Murs nebo světoznámý herec James McAvoy.

Přátelské střetnutí započal ale duel dvou předních světových hráčů hry FIFA 20, kterými byli Donovan „Tekkz“ Hunt z týmu Fnatic a Jag är Olle „Ollelito“ Arbin z týmu Ninjas in Pyjamas, kteří se však postarali jen o bezbrankovou remízu. 

 

Související obsah

 

Nejlépe se dařilo anglickému fotbalovému gólmanovi Jordanu Pickfordovi, který uštědřil Nickymu Byrnemu jednoznačnou porážku 6:0. Vítězství Anglie následně zpečetila i fotbalová freestylistka Liv Cooke, která na virtuálním hřišti přehrála YouTuberku Elz the Witch vysoko 5:0. 

Nejsledovanějším duelem byl závěrečný souboj kapitánů Usaina Bolta a Robbieho Williamse. Po vyrovnané bitvě nakonec vyhrál držitel světových rekordů ve sprintu na 100 a 200 metrů, ale ani Boltův triumf už na zvrat jednoznačného stavu nestačil. Na kompletní záznam se můžete podívat zpětně na platformě Twitch.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události