UFC

Chabib je víc než Ovečkin! Co ještě odhalil ruský žebříček úspěšnosti?

Chabib je víc než Ovečkin! Co ještě odhalil ruský žebříček úspěšnosti?
Chabib Nurmagomedov a Alexander Ovečkin Zdroj: koláž tn.cz / profimedia

Magazín Forbes vydal žebříček nejúspěšnějších ruských celebrit do 40 let. Seznamu vévodí UFC šampion Chabib Nurmagomedov, který za sebou nechal hokejové hvězdy Alexandera Ovečkina a Artemije Panarina.

Forbes sestavil žebříček nejúspěšnějších Rusů na základě dvou hlavních kritérií: příjem a popularita ve fiskálním roce 2019/20. Po vyhodnocení první místo připadlo již podruhé dagestánskému Orlu, který si prvenství upevnil jak stomilionovými výdělky, tak obrovskou pozorností ze stran medií.Chabib Nurmagomedov #1
Forbes uvedl, že si neporažený zápasník v daném období vydělal 16,5 milionu dolarů (tedy téměř 400 milionů korun). Přitom za poslední rok zápasil jen jednou. V září 2019 obhájil titul lehké váhy proti Dustinu Poirierovi, čímž si vydělal 240 milionů korun.

Zdroj: Profimedia

Další šampionovy příjmy pramení ze sponzorské spolupráce. Chabib se odmítá podílet na reklamě na alkohol, tabákové výrobky a hazard, ale díky spolupráci se značkami jako Reebok, Toyota či Gorilla drink má o příjem postaráno.

Související obsah

Navíc si Chabib účtuje za veřejné vystupování a projevy. Za jednu seanci si podle Forbesu nárokuje kolem 1,8 milionu korun. Tuto informaci aktualizoval jeho manažer Ali Abdelaziz, který sumu ještě navýšil.
 

„Je tam malá chyba. Za své veřejné projevy si účtuje minimálně 300 tisíc dolarů (7,1 milionu korun) za den,“ napsal Abdelaziz na Twitter.Alexander Ovečkin #4
Chabib za sebou nechal dvě hvězdy NHL. Kapitán Washington Capitals, který žebříčku vévodil v roce 2018, tentokrát obsadil čtvrtou pozici s odhadovaným výdělkem 15,1 milionu dolarů (361 milionů korun).

Zdroj: Profimedia

Artemij Panarin #9
Křídlo New York Rangers se do žebříčku nejúspěšnějších Rusů pod 40 let dostalo poprvé. Při své premiéře se Panarin umístil na deváté pozici s výdělkem 13,2 milionu dolarů (316 milionů korun). Kromě zmíněných atletů se v top desítce dále objevili hudebníci a televizní hvězdy.

Zdroj: Profimedia

TOP 10 nejúspěšnějších Rusů do 40 let v roce 2019/20:

1. Chabib Nurmagomedov – MMA zápasník

2. Olga Buzová – televizní hvězda

3. Egor Creed – rapper

4. Alexander Ovečkin – hokejista

5. Ksenia Sobčaková – televizní hvězda

6. Timati – rapper

7. Dima Bilan – zpěvák

8. Polina Gagarina – zpěvačka

9. Artemij Panarin – hokejista

10. Basta - rapper
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události