NHL

NHL má znovu odstartovat 1. srpna! Hráči budou testováni každý den

Hokejová NHL by měla znovu začít prvního srpna. Vedení ligy se na tom údajně shodlo s hráčskou asociací NHLPA. Oficiální tréninkové kempy by měly začít 13. července.

V uzavřených zónách budou muset hráči podstupovat každý den výtěry nosu kvůli testování na koronavirus. Zároveň je ale na každém hráči, zda bude chtít do restartu sezony nastoupit.

Znění dohody mezi zástupci hráčů a vedení ligy zveřejnil americký reportér Frank Serravalli.

Počet osob, které budou muset v souvislosti s restartem NHL podstoupit testování na koronavirus, se vyšplhá na 1248. Podmínky totiž budou platit pro všech 52 osob u celkem 24 týmů, které budou hrát o Stanley Cup.

Související obsah

Dále NHL chce mít kontrolu nad personálem arén, kde se bude hrát. V Toronto a Edmontonu tak půjdou na povinné testy všichni zaměstnanci a personál ledových arén, ale i hoteloví barmani, personál stravovacích služeb, či úklidové služby nebo řidiči autobusů. Jednoduše řečeno, každý, kdo má kontakt nebo může přijít i do nepřímého kontaktu s hráči bude denně testován.

Vychází to až na 2000 testů denně, aby mohl restart mohl být spuštěn, za prvních 10 dnů to bude 20 000 testů.

Související obsah

Každý hráč se ale bude moci rozhodnout, že se z jakéhokoli důvodu a bez postihu nezúčastní závěrečného turnaje sezony v NHL. Lhůta pro toto rozhodnutí bude tři dny pro ratifikaci dohody mezi NHLPA a NHL. To znamená, že hokejisté budou mít čas rozhodnout se, zda budou chtít podstoupit „turnaj v bublině“ do 13. července, kdy oficiálně začnou tréninkové kempy.

Rodinné návštěvy budou povoleny až na finále konferencí a na samotné finále Stanley Cupu.

Související obsah

Rodiny budou moci zůstat ve stejném hotelovém pokoji jako hráč, až po provedení karantény a každodenním testování v uzavřeném dějišti turnaje. Znamená to, že hráči, kteří postoupí do finále konferencí budou odloučeni od svých blízkých minimálně pět týdnů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události