Tenis

Krutý konec tenisty Söderlinga: Hledal na webu způsoby sebevraždy!

Krutý konec tenisty Söderlinga: Hledal na webu způsoby sebevraždy!
Zdroj: Profimedia

Pozdní léto roku 2011. Švédský tenista Robin Söderling je nasazený jako turnajová šestka grandslamového US Open. Jenže na úvodní zápas ani nepřijde. Oficiální omluvou je odstoupení pro nemoc. Nikdo ale dodnes netušil, co se na hotelovém pokoji v New Yorku tehdy dělo…

Robin Söderling byl na vrcholu sil. Sice opustil čtvrtou příčku žebříčku ATP, která byla jeho maximem, ale stále patřil do TOP10. Měsíc před osudným US Open vyhrál turnaj doma v Bastadu, když ve finále smetl antukového specialistu Davida Ferrera a v semifinále dal kanára Tomášovi Berdychovi.


Jenže pak na cestě domů do Monaka se mu udělá špatně a nemůže dýchat. Několik hodin poté, co předvedl možná nejlepší tenis kariéry ho zachraňuje jeho žena Jenni. Robin vlastně ani netušil, jak ho dovezla domů.


Následné týdny a měsíce měl záchvaty. Doma se zhroutil strachy na podlaze, když zvonil pošťák. Když zazvonil telefon, třásl se. Diagnóza zněla: glandulární horečka.
 

Pak zkusil odletět do New Yorku. Jenže na kurty Artura Ashe se tehdy jednoduše neodvážil vstoupit. Ničily ho deprese.
 

„Pokaždé, když jsem přišel na hotel, jen jsem padl do postele. Pak jsem přemýšlel, jaké to bude, až nastoupím na kurt. Začal jsem brečet, přepadala mě panika,“ vyprávěl po letech pro rozhlasovou stanici P1.

Zdroj: Profimedia


Söderling se cítil slabý, bojoval s neidentifikovanou mononukleózou a následně měl psychické problémy.
Po letech léčby se pak dozvěděl i pravdu o sobě samém.


„Jednou jsem ve svém počítači projížděl webovou historii a zděsil jsem se. Zjistil jsem, že jsem zkoumal různé způsoby sebevraždy,“ přiznal. Prý si to ale vůbec neuvědomuje. „Já se opravdu nikdy nechtěl zabít, ale tehdejší život byl pro mě peklo,“ dodal.

Zdroj: Profimedia


Robinovi Söderlingovi je dnes 35 let a žije spokojeně se svou ženou Jenni. Vychovávají osmiletou holčičku a pětiletého kluka.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události