UFC

Role se obrátily! Volkanovski je šampion a Holloway vyzyvatel

Alexander Volkanovski se na UFC 251 podruhé postaví Maxi Hollowayovi. I při odvetném duelu bude v sázce titul pérové váhy, ale tentokrát si fighteři obrátili role. Šampion se stal vyzyvatelem a vyzyvatel šampionem.

Poprvé se utkali v prosinci 2019 na UFC 245. Holloway (21-5) tehdy po pětikolové bitvě prohrál na body a jeho rival Volkanovski (21-1) získal vytoužený titul šampiona pérové váhy.


 

Pro druhý duel si tak role obrátili a nyní bude trůn váhovky do 66 kg bránit australský rodák Volkanovski. Nicméně Holloway jeho pozici zpochybnil během předzápasové konference. Prý se nechová jako šampion.

Zdroj: Profimedia

„Nemluví jako šampion. Cítím, jako by na mě útočil. On mě přeci vyzval, a to je něco, co dělá vyzyvatel,“ řekl Holloway.
 

„Když jste šampion, nemusíte nikomu nic dokazovat. Když věříte, že jste šampion nemáte ani co komu dokazovat. Ale když se podíváte na jeho rozhovory, tak je to jiné,“ pokračoval Holloway.

Související obsah

Volkanovski, který o svém rivalovi vždy mluví s respektem, si ostrá slova nenechal líbit. Během předzápasové online konference se podělil o svůj úhel pohledu.
 

„Nevím, jestli jen hraje hru a snaží se přesvědčit fanoušky. Mě to neovlivní. Zdá se mi, že se ho prohra dotkla. Chová se jak zapšklý ublížený loser. Ztráta titulu je těžká věc na překonání a možná tím to je. Tahle role mu nesedí a mě to o to víc motivuje mu pořádně naložit,“ sdělil Volkanovski.

Zdroj: Profimedia

Nový šampion o odvetě mluvil ihned po prvním zápase a Hollowayova slova o doprošování se druhého duelu rychle smetl ze stolu.


„UFC nikdy nenabídlo nikoho jiného než Maxe. Není tu jasný vyzyvatel číslo jedna, a tak je Max největší soupeř v naší divizi. On říká, že jsem se toho zápasu dožadoval, ale tenhle duel chce přímo UFC,
“ objasnil Volkanovski.

Zdroj: Nova Sport


UFC 251 a bitvu o titul pérové váhy Volkanovski vs. Holloway sledujte v neděli 12. července živě od 1:30 na Nova Sport 2 a VOYO.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události