Tenis

Korupce z tenisu nezmizela, podezřelých je 24 exhibičních zápasů

Korupce z tenisu nezmizela, podezřelých je 24 exhibičních zápasů
Zdroj: Profimedia

Přestože profesionální tenis má už několik měsíců kvůli koronaviru pauzu, tenisté jsou již v akci a hrají exhibiční turnaje. A právě na nich podle TIU (organizace zabývající se vyšetřováním ovlivňování zápasů) došlo již k 24 podezřelým zápasům.

Přestože na exhibičních turnajích jde pouze o čest a slávu, sázkové kanceláře i na tyto zápasy vypisují kurzy a zdá se, že někdo toho využívá a ovlivňuje tato utkání, aby si přivydělal.


Na popud sázkových kanceláří začala TIU vyšetřovat hned 24 podezřelých utkání, na něž byly podány sázky podle podezřelého vzorce, tudíž je pravděpodobné, že výsledky byly předem ovlivněny.


"Podezřelé sázky na tenis během izolace vnímáme jako indikátor, že korupce v tenise i nadále zůstává přítomná a je pravděpodobné, že se opět zvýší s návratem profesionálního tenisu v srpnu," uvedla TIU ve své zprávě.

Související obsahPodezřelé sázky nemusí nutně znamenat, že hráč zápas vědomě ovlivnil. Je možné, že na veřejnost unikly interní informace o zdravotním stavu hráčů, a tak je na TIU, aby podezřelé zápasy vyšetřila.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události