UFC

Výsledky UFC 251: Masvidalova jízda skončila. Zato Procházka může slavit

Výsledky UFC 251: Masvidalova jízda skončila. Zato Procházka může slavit
UFC 251: Usman vs. Masvidal | Zdroj: Nova Sport

Je dobojováno! UFC 251 přineslo fenomenální podívanou. Jiří Procházka vstoupil do UFC drtivým knokautem, bantamová váha má nového krále a Kamaru Usman podruhé obhájil titul, čímž ukončil jízdu Jorgeho Masvidala. Podívejte se na výsledky hlavní karty a karty Prelims.

První turnaj konaný na Zápasnickém ostrově se pořádně protáhl, ale přinesl skvělé výkony. Kartu Prelims zakončil Jiří Procházka, který ve druhém kole doslova uspal Volkana Oezdemira. Po českém samurajovi následovala hlavní karta, na které se rozhodlo o šampionech tří váhových divizí.

 

Výsledky hlavní karty:

Kamaru Usman vs. Jorge Masvidal - na body

Hlavní zápas o titul velterové váhy přinesl přesně to, co se čekalo. Fyzicky lépe vybavený Usman (17-1) perfektní kontrolou na pletivu či na zemi postupně soupeře vysiloval a sbíral body.
 

Masvidal (35-14) v klinčích šetřil síly, a naopak exceloval v postoji, kde rychlými kombinacemi ohrožoval bradu soupeře. Nicméně Největší grázl v UFC, tak jako ve třech předchozích zápasech, rozhodující úder nepředvedl a vysněný titul se mu opět vzdálil.
 

Šampion Kamaru Usmana podruhé obhájil titul velterové váhy jednomyslným rozhodnutím (50-45, 50-45, 49-46,). Zato Masvidal ochutnal první porážku od listopadu 2017.

Sestřih hlavního zápasu UFC 251:


 

Alexander Volkanovski vs. Max Holloway - na body

Odvetný duel o titul pérové váhy skončil opět až po pěti kolech a opět ve prospěch Alexandera Volkanovskiho (22-1). Rozhodčí zápas viděli 48-47, 48-47 a 47-48 ve prospěch šampiona, nicméně podle mnohých byl tentokrát lepší Holloway (21-6). David Dvořák ve studiu Nova Sportu řekl: „Podle mě, to byla krádež."

Volkanovski těsným výsledkem obhájil titul:


 

Petr Yan vs. José Aldo - TKO v pátem kole (3:24)

Sedmadvacetiletý Petr Yan (11-1) dovršil svou dominantní cestu na vrchol a stal se novým šampionem bantamové váhy. Zápas rozhodl v pátem kole, kdy zkrvaveného Alda (28-7) kontroloval na zemi, dokud trápení neukončil rozhodčí.

Podívejte se na vítězství Petra Yana:


 

Rose Namajunas vs. Jéssica Andrade - na body

Bývalá šampionka slámové váhy Rose Namajunas (10-4) ve vrátila soupeřce porážku z květnu 2019. Ve tříkolové bitvě skvělě pracovala v postoji a pohybem si vytvářela nebezpečné pozice. Vítězství ukořistila na bodovým rozhodnutím (29-28, 29-28 a 28-29).

 

Zdroj: Profimedia

Amanda Ribas vs. Paige VanZant - submise v prvním kole (2:21)

Nekompromisní Amanda Ribas (10-1) znovu dominovala. Paige VanZantovou (8-5) v jejím zřejmě posledním zápase v UFC ukončila již v prvním kole pákou na ruku a navýšila svou stoprocentní bilanci v prestižní lize na čtyři zápasy.

 

Související obsah


 

Výsledky karty Prelims:

Jiří Procházka vs. Volkan Oezdemir - K.O. ve druhém kole (0:49)

Český samuraj vstoupil do UFC ve velkém stylu. Ve druhém kole převzal otěže zápasu a Volkana Oezdemira zasypal sérií nekompromisních úderů. Po 49 sekundách druhého dějství mohl slavit.

Podívejte se na sestřih UFC debutu Jiřího Procházky:
 


 

Muslim Salichov vs. Elizeu Zaleski dos Santos - na body

Duel velterové váhy přinesl napínavý souboj, který po třech kolech neměl jasného vítěze. Bodoví sudí jej nakonec rozhodli ve prospěch Salichova (17-2). Šestatřicetiletý Dagestánec si z klece odnesl těsné vítězství (30-28, 28-29, 29-28).
 

Makwan Amirkhani vs. Danny Henry - TKO v prvním kole (3:15)

Íranský zápasník s finským občanstvím Makwan Amirkhani (16-4) na nic nečekal. V prvním kole Henryho (12-4) doslova uspal technikou anaconda choke a odnesl si sedmé vítězství v UFC.

Zdroj: Profimedia

Leonardo Santos vs. Roman Bogatov - na body

Bogatov (10-1) si vstup do UFC takhle určitě nepředstavoval. První dvě kola tahal za kratší konec a šance na výhru se mu vzdália poté, co ve třetí pětiminutovce přišel  o dva body za nedovolené koleno a dva údery do slabin. Statečný Santos (18-4-1) si z úvodního zápasu karty Prelims odnesl jednomyslné bodové vítězství (29-26, 29-26, 29-26).

Související obsah

Další UFC galavečer na Zápasnickém ostrově proběhně již v noci ze středy na čtvrtek. V hlavním zápase si to rozdá šestka a desítka pérové váhy Calvin Kattar (21-4) a Dan Ige (14-2).

Zdroj: Nova Sport

UFC Fight Night: Kattar vs. Ige sledujte ve čtvrtek 16. července živě od 4:00 na Nova Sport 2 a VOYO.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události