Procházka rozebral svůj UFC debut. Pomohly mu vtípky při zápase

Procházka rozebral svůj UFC debut. Pomohly mu vtípky při zápase
Zdroj: Profimedia

Jiří "Denisa" Procházka má za sebou debut v UFC, který skončil vítězně, když tvrdým knokautem uspal Volkana Oezdemira a navrch si odnesl milionový bonus za výkon večera. Nyní Procházka rozebral zápas a zodpověděl na některé otázky, které během zápasu vyvstaly.

Procházka zaujal nejen vítěznou kombinací v druhém kole, po které se jeho soupeř skácel k zemi. Jeho osobitý styl držení těla, "nabíjení pravačky", a nezvyklé pohyby donutily nejednoho fanouška zeptat se Proč? Denisa na tuto otázku odpověděl na svém youtubovém kanále a popsal i další momenty ze zápasu.


Občasné zvláštní pohyby jsou pro Procházku rozptýlením, které mu pomáhá udržet se v zápase. "Na jednu stranu ten boj beru smrtelně vážně, ale na druhou stranu mi ta celá situace, ta šou, přijde srandovní," prozradil český bojovník.

Související obsah"Dokážu se nad to povznést, že si tam udělám cokoliv, někdy až vtípek. Je to takové odlehčení, abych to nebral až tak vážně. A neřeknu si to jen v mysli, ale udělám i třeba nějaké gesto nebo promluvím. A to všechno tvoří můj styl a bez toho by to nebylo ono," vysvětlil svá neobvyklá gesta při zápase.Diváky také zaujalo jeho nezvyklé držení rukavice u pasu. "Udržuji tím v sobě ten oheň natlakovanej takovým způsobem, že jsem schopný s ním kdykoliv vystřelit dopředu," popsal další ze svých nezvyklých prvků.

Související obsahV prvním kole to byl Oezdemir, kdo měl navrch. "Po tom prvním kole jsem ji řekl 'Musím něco změnit'," nastínil své pocity po pěti minutách boje. "Pusť to, co bylo a jdi znovu a svěže, ale s jiným přístupem," řekl si mezi koly. Od trenéra si vzal hlavně slovo "lehkost" a právě s tou přišla Procházkova výhra. Nejdřív nízký kop, poté vysoký a následná kombinace poslala Oezdemira k zemi.

Takto se zrodila Procházkova výhra nad Oezdemirem:Výhra katapultovala Procházku na osmé místo polotěžké váhovky a vypadá to, že Denisu čeká ještě zářná budoucnost v UFC.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události

Krátká zpráva

Barbora Seemanová opět překonala český rekord

Nejlepší česká plavkyně Barbora Seemanová opět pokořila národní rekord. To se jí povedlo na závodech ISL v italské Neapoli. V závodě na 400 metrů volným způsobem udala nové maximum, které je nyní stanoveno na 4:02,09.

Krátká zpráva

Kvalifikaci na VC Ruska vyhrál překvapivě Norris

Velice zajímavá byla kvalifikace před Velkou cenou Ruska. První skončil Lando Norris z McLarenu a hned v závěsu byl Carlos Sainz z Ferrari. Favorizovaný Lewis Hamilton skončil na čtvrtém místě. Max Verstappen bude startovat z posledního místa, a kvalifikace se tak neúčastnil.