Basketbal

Lakers přišli o dalšího rozehrávače. Rondo si v tréninku zlomil palec

Lakers přišli o dalšího rozehrávače. Rondo si v tréninku zlomil palec
Zdroj: Profimedia

Basketbalový velkoklub Los Angeles Lakers řeší před návratem soutěže nečekané problémy. Na konci června se ze zbytku sezony odhlásil jejich první rozehrávač Avery Bradley a nyní Lakers přišli dalšího rozehrávače. Rajon Rondo si při tréninku zlomil prst a mimo hru bude minimálně šest týdnů.

Již na konci června oznámil Avery Bradley, že do letošní sezony již nezasáhne kvůli strachu o zdraví svého syna. Na značné oslabení klub reagoval angažováním JR Smithe, který ale už více než rok a půl nehrál.Na pozici rozehrávače se tak rázem stal jedničkou Rajon Rondo, který letos zasáhl do 48 zápasů s bodovým průměrem 7,1 bodu na zápas. Jenže Lakers zasáhla další rána, když si Rondo na tréninku zlomil prst a vyřadil se ze hry minimálně na šest týdnů.

Související obsahKalifornský klub dorazil do Orlanda teprve ve čtvrtek a v sobotu poprvé trénoval. Při druhém nedělním tréninku ale přišla ona osudná nehoda. 34letý Američan si zlomil palec na pravé ruce a bude muset podstoupit operaci. Podle vyjádření týmu by měl být ze hry 6 až 8 týdnů.

Související obsah

Rondo se tak bude moci vrátit do zápasů až v pokročilé fázi play-off, kam se bude muset tým probojovat bez dvou svých rozehrávačů. Sezona NBA by se měla vrátit 30. července a Lakers hned na úvod sehrají pikantní derby s Clippers.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události