Basketbal

Nymburk ještě nedohrál letošní Ligu mistrů, soupeře pro příští rok už zná

Basketbalový Nymburk se ještě před dohrávkou přerušené sezony Ligy mistrů dozvěděl, koho vyzve v té další. Los, který dnes proběhl ve švýcarském sídle federace FIBA, byl k letitým českým mistrům velmi přívětivý.

V Lize mistrů už se Nymburk dokonale zabydlel, každým rokem ambicióznější soutěž zakusí už popáté v řadě a společnost, kterou jim osudí přichystalo tentokrát, si hráči pochvalují.
 

"Po pár letech jsme dostali skupinu, která je z těch lehčích. Myslím, že cíle budou jako vždycky, to znamená postoupit ze skupiny," okomentoval los Vojtěch Hruban, dlouholetý hráč Nymburku.

"S letošním losem můžeme být docela spokojeni. Ta skupina B je tak pěkně namixovaná, že tam máme jak spoustu známých klubů, tak i nové destinace, do kterých se rádi podíváme", pochvaloval si Hrubanův spoluhráč z Nymburku i reprezentace Jaromír Bohačík.

Související obsah

Stejně jako v minulé sezoně, se i tentokrát bude hrát ve čtyřech skupinách po osmi. Tým kouče Amiela čeká znovu cesta do mrazivého Novgorodu. Dále pak francouzský Dijon, španělská Zaragoza s českým reprezentantem Vítem Krejčím, maďarské Szombathely, turecká Bursa, polský nováček z Lublinu a zatím neznámý kvalifikant. Ten vyjde ze čtveřice Iraklis Soluň, Keravnos z Kypru, ukrajinský Dněpropetrovsk a Donar Groningen z Nizozemska.

Martin Kasparides, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události