Basketbal

Nymburk by se měl vyvrcholení Ligy mistrů dočkat na přelomu zaří a října

Nymburk by se měl vyvrcholení Ligy mistrů dočkat na přelomu zaří a října
Jaromír Bohačík z Nymburka střílí na koš Zdroj: championsleague.basketball.com

Kvůli pandemii koronaviru byly odloženy i finálové boje v Basketbalové Lize mistrů, které se týkají taktéž českého suveréna, Nymburku. Ten v osmifinále přešel bez problémů přes tureckou Bandirmu a na podzim ho čeká netradiční formát vyvrcholení soutěže. Namísto klasického Final 4 se bude hrát Final 8.

Jako náhradní termín bylo zvoleno období 30. září - 4. října. V těchto pěti dnech by týmy měly odehrát čtvrtfinále, semifinále a finále hrané pouze na jeden zápas.


Kde se toto netradiční vyvrcholení soutěže uskuteční zatím není dáno, ale ještě před ním se budou muset odehrát další dva zápasy. Osmifinálové série mezi Nižným Novgorodem s Dijonem a Tenerife s Ostende totiž ještě neznají své vítěze neboť v obou případech braly týmy po jedné výhře, ale třetí rozhodující zápasy se kvůli koronaviru odehrát nestihly.


Aby se ale mohl finálový miniturnaj uskutečnit, byly stanoveny čtyři podmínky, které musí být naplněny: Musí být vládou povolené sportovní aktivity ve všech zemích, odkud jsou týmy, které v soutěži ještě figurují. Hráči musí mít dostatek času na přípravu od doby, kdy vláda povolí sportovní aktivity. Musí být otevřené hranice účastněných zemí. A fanoušci musí mít povoleno se akce zúčastnit.

Související obsahPokud se situace ohledně nemoci COVID-19 uklidní, můžeme se těšit na podzim na porci skvělých zápasů během pěti dnů a Nymburk bude moci zabojovat o pořádný úspěch také na evropské scéně.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události