UFC

Blíží se duel o titul muší váhy! Dvořák má o příštím králi své váhovky jasno!

Pás UFC šampiona muší váhy je už půl roku bez majitele. O volný titul se 19. července podruhé utkají Deiveson Figueiredo a Joseph Benavidez. Jejich duel ostře sleduje i český zápasník David Dvořák, který ve stejné váhovce drží 15. pozici. Podle jeho slov zvítězí Figueiredo, ale fandit bude Benavidezovi.

„Tenhle zápas vidím tak, že Figueiredo vyhraje, pokud se mu podaří dodržet limit. Já to sleduji a vidím, jak se posouvá. Je neskutečný. I když mu vůbec nefandím a doufám, že mu to nevyjde, tak si myslím, že vyhraje,“ okomentoval Dvořák nadcházející duel.

 

Rivalové se o titul utkali již v únoru. Figueiredo (18-1) tehdy ve druhém kole sérií drtivých úderu Benavideze (28-6) ukončil, ale jelikož nesplnil váhový limit 57 kg, titul si domů neodnesl.

Zdroj: Profimedia


32letý Brazilec nyní dostane šanci, své pochybení napravit. Do odvetného duelu nastoupí jako favorit a stejně tak ho vidí i Dvořák. Nicméně fandit bude Benavidezovi.
 

„Figueiredo byl v prvním zápase hrozně dominantní. Sleduju jeho zápasy a hrozně se vyvíjí. Benavidez mi přijde už hodně stejný, přeci jenom je na scéně dlouho. Už má svoje odbouchané a ten skok už tam není takový. Ale šance je vždycky a pořád je jedna z nelepšících muších vah na světě. Doufám, že mu to vyjde,“ zhodnotil Dvořák oba zápasníky.

Související obsah

Trůn muší váhy je volný od prosince 2019, kdy ho uvolnil tehdejší šampion Henry Cejudo (16-2). Poté, co na něj usedne jeden z výše jmenovaných, se nabízí otázka, kdo bude příštím vyzyvatelem.


Dvořák zmínil hned několik adeptů. Šanci podle něj májí Brandon “The Assassin Baby“ Moreno (17-5-1), Kai Kara France (21-8-1NC) či Askar Askarov (11-0-1). Sám se do role vyzyvatele nepasuje. Jako nováčka ho před titulem čeká ještě dlouhá cesta. 
 

„Doufám, že do tří měsíců budeme zápasit. S UFC komunikujeme a věřím, že to brzy dopadne. Co se týče titulového zápasu, tak si myslím, že pokud se mi podaří vyhrát pět zápasů, tak ta šance je velká,“ prozradil “Undertaker“ své vyhlídky.


Dvořák (18-3) v UFC zatím absolvoval jeden zápas. V březnu na galavečeru v Brazílii porazil bodovým rozhodnutím domácího Bruno Silvu (10-4-2-1NC). 

Zdroj: Nova Sport

  UFC Fight Night: Figueiredo vs. Benavidez sledujte v neděli 19. července živě od 2:00 na Nova Sport 2 a VOYO.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události