Hokej

Co stihne Jágr ve Špindlu? Kladno, zápas legend i Spartu či Hradec!

Jaromír Jágr představil velkolepý projekt, který může být i jeho velkým loučením s hokejem! Přímo pod sjezdovkou ve Špindlerově Mlýně bude o druhém prosincovém víkendu hlavní hvězdou okázalé Winter Classic. A je velmi pravděpodobné, že naskočí hned do tří zápasů!

Winter Classic 2020 se bude konat 10. – 12. prosince. Aréna vyroste přímo pod sjezdovkou ve Svatém Petru. V sobotu bude k vidění duel druholigových týmů Rytíři Kladno a HC Vrchlabí. V neděli pak proběhne extraligový šlágr mezi pražskou Spartou a HC Mountfield.


Je tak velmi pravděpodobné, že Jaromír Jágr nastoupí v obou dnech. V pátek za Kladno a v sobotu za Spartu či Hradec.

Související obsah„Když jsem poprvé slyšel o tomhle projektu, tak mě ani napadalo, že by to šlo uspořádat,“ říká Jaromír Jágr. Ale i když se mu to na první pohled zdálo bláznivé, tak po čase pochopil, že se půjde o něco výjimečného. „Myslím, že to bude nejlepší hokejová akce, která tady kdy byla a kterou za svůj hokejový život budu moci prožít,“ říká česká hokejové ikona.


Nepůjde jen o zápas jeho Rytířů Kladno, na ledovou plochu se dostane celé spektrum týmů. „Chtěli jsme zapojit co nejvíc družstev, počínaje dětmi, juniory, sledge hokejem, první i druhou ligou i legendami,“ dodal Jágr.

Související obsahJe tak možné, že v pátek bude mít možnost zasáhnout do dvou utkání. "Kladno hraje ve 12 hodin, legendy od čtyř. Uvidím, jak budu fit a v jakém tempu se to bude hrát a jak se bude zápas vyvíjet. Ale pár střídání si asi dám," připustil nejslavnější český hokejista současnosti.
 

Jágr pak nevyloučil ani start v sobotním extraligovém klání mezi Spartou a Hradcem: "Já se spíš budu soustředit na ten pátek a pak uvidíme, co z toho vyplyne. Ale když jsem byl mladý, stihl jsem odehrát třeba i tři zápasy za den," naznačil velké plány.


Připustil také, že uvažoval i tom, že by klání mohlo být i jeho velkým loučením. "Když jsem o tom přemýšlel, padly i myšlenky, že by to mohla být i rozlučka s kariérou. Ale já věřím, že zůstanu zdravý a celou sezonu odehraji," řekl.
 

Pro Jágra bude event ve Špindlerově Mlýnu už čtvrtým hokejovým zápasem pod širým nebem a třeba i velkolepou rozlučkou. "Poprvé jsem hrál v Moskvě na náměstí a to příjemné nebylo, byla tam hrozná zima. Pak jsem si zahrál v NHL dvakrát na baseballových stadionech a přišlo 70 tisíc fanoušků, to bylo neuvěřitelné," vzpomíná Jágr.

Související obsah


Vedle oficiálních ligových zápasů dojde i na měření sil mezi českými a slovenskými hokejovými legendami. Na české straně se počítá se startem Petra Nedvěda, Martina Ručinského, Martina Straky a dalších. Slovensko přijedou reprezentovat Žigmund Pálffy, bratři Hossové a další.


Nejlevnější jednodenní vstupné bude stát 990 korun, na hlavní tribuně pak od 1990 korun. Počítá se s ochozy až pro 7500 fanoušků, prodávat se budou místa na stání.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události