Columbus si pojistil první flek, Montreal sebral postup Washingtonu

Zámořská MLS skládá pavouka pro play-off a jasno již je třeba o tom, že z prvního místa skupiny E postoupí Columbus, který jízdu za špicí tabulky završil vítězstvím nad Atlantou.

Fotbalisté Columbusu se mohou chlubit parádní bilancí! Za tři zápasy skupinové fáze ani jednou neinkasovali a navíc si připsali sedm branek.

Proti Atlantě chyběl v brance reprezentant Curacaa Eloy Room, Andrew Tarbell jej však zastoupil s velkou parádou a pochytal všech šest pokusů Atlanty, která by v případě triumfu i nadále žhavila šance na play-off.

United nakonec prohráli potřetí v řadě stejným výsledkem – 0:1. O všem rozhodla již 18. minuta, kdy si Youness Mokhtar narazil s Valenzuelou a jeho zakončení z prostoru penalty ještě tečoval obránce do sítě.

Do vyřazovacích bojů měl nakročeno také Washington, který se dvěma body a nadějným skóre okupoval třetí příčku skupiny C. Šanci o účast v další fázi mu však sebral Montreal.

Hráči Impact po nejtěsnější prohře s Revolution a přestřelce v kanadském derby s Torontem potřebovali zabrat, což se jim povedlo. V první půli měli lehce navrch, v 31. minutě napřáhl za vápnem Saphir Taider, který má velké zkušenosti ze Serie A, a míči pomohl do sítě nešťastnou tečí Brillant.

Druhá část pak patřila více fotbalistům z amerického hlavního města, avšak obrana Montrealu v čele s brankářem Diopem odolala všem nájezdům a nyní bude čekat na výsledky ostatních třetích týmů.