Americký fotbal

Další klub změní svůj název. Dotkne se kampaň i Kubalíkova Chicaga?

Další klub změní svůj název. Dotkne se kampaň i Kubalíkova Chicaga?
Zdroj: Profimedia

Série protestů, které vyvolal zákrok policisty vůči Georgovi Floydovi, donutila další zámořský klub ke změně jména. Vůbec poprvé od založení přijmou nový název edmontonští Eskymáci.

Klub amerického fotbalu, který hraje v Canadian Football League (CFL), byl založen již v roce 1949. V uplynulé sezóně došel do semifinále, kde vypadl s Hamiltonem.

Fanoušci mistrů z roku 2015 si ale poprvé za více jak sedmdesátiletou historii budou muset zvyknout na nový název. Vlna protestů proti utlačování ras a menšin donutila vedení Edmontonu k činu – vyjmout název "Eskimos", který působí pohrdavě vůči původním obyvatelům. Klub zatím bude užívat pojmenování EE Football Team či Edmonton Football Team.

Související obsah

V kanadské provincii Alberta následují na kroky tradičního týmu NFL, změnu názvu i loga již ohlásili Washington Redskins (Rudokožci). Pod palbou kritiky jsou však i další zámořské týmy.

Rasistické, stereotypní, neaktuální... taková jsou slova, kterými fanoušci častují například baseballový tým Cleveland Indians a po změně tradiční prezentace volají aktivisté i v případě hokejového Chicaga Blackhawks, kde působí Češi Dominik Kubalík a David Kämpf.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události