Fotbal

Sparta začala přípravu bez Kangy, nemá smlouvu. Hancko v týmu je

Sparta začala přípravu bez Kangy, nemá smlouvu. Hancko v týmu je
Zdroj: Profimedia

Gabonský záložník Guelor Kanga byl nepochybně jedním z nejdůležitějších článků letošní sestavy Sparty. Tvořil hru, dával góly a přihrával na ně spoluhráčům. Proto si fanoušci letenského klubu poslední měsíce přáli novou smlouvu pro Kangu. Jenže ten se se Spartou ještě nedohodl a jeho budoucnost je nejistá.

Kangovy začátky ve Spartě byly divoké. Gabonec byl produktivní a po herní stránce zaujal, ale fanoušky odrazoval svým přístupem, nízkou bojovností, malou soudržností s týmem i špatnou disciplínou.


To se ale časem změnilo a letos už ho měli rádi snad všichni fanoušci Sparty. Kanga začal víc makat dozadu, fanoušci pro něj žádali novou smlouvu a v semifinále MOL Cupu Kanga ukázáním na klubové logo a následně na trávník naznačil, že i on by chtěl ve Spartě zůstat.


Po sezoně skončila smlouva mnoha hráčům, ale zatímco s Kayou, Mandjeckem, Frýdkem nebo Bičíkem se Sparta již oficiálně rozloučila, jednání s Kangou stále trvají.

Související obsahV pátek odpoledne vyběhla Sparta do svého prvního přípravného tréninku pro novou sezonu, jenže 29letý Gabonec chyběl. Podle informací deníku Sport chce Kanga smlouvu na delší dobu a na víc peněz, než mu Sparta nabízí a je prý pravděpodobné, že se s pražským klubem nedohodne vůbec.

Související obsahNa tréninku chyběla i nová posila Minčev, který se kvůli koronavirové situaci dostaví až příští týden. Dále se po příští sezonu počítá s tím, že Drchal bude hostovat do Mladé Boleslavi, a proto v týmu chyběl.


Sparta také přinesla smutnou zprávu ohledně dalšího z útočníků. "Matěj Pulkrab bude muset po výsledcích zdravotních vyšetření absolvovat operační zákrok. Pulkrab si zranění přivodil ke konci uplynulé sezony v dresu Bohemians Praha 1905. Operační zákrok podstoupí v následujícím týdnu," uvedl letenský klub na svém webu.Naopak Dávid Hancko do společného tréninku nastoupil. Jeho hostování je platné do konce července a Sparta i nadále jedná s Fiorentinou o možnosti Slovákova setrvání na Letné.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události