Sport

Další průšvih čínského esport celku. Hráčům Newbee ukradli výhru z turnaje

Další průšvih čínského esport celku. Hráčům Newbee ukradli výhru z turnaje
Bývalá soupiska Fortnite v Newbee | Zdroj: Newbee

Newbee, to je jméno týmu, které dřív ve světovém esportu vzbuzovalo respekt, dnes již spíš posměšky. Čínský celek nedlouho poté, co dostal zákaz účasti v čínské Dota 2 lize, čelí dalšímu skandálu, tentokrát se svou Fortnite sekcí. Hráčům prý neproplatil vyhrané peníze.

Před pár měsíci čínskou esportovou organizaci vyloučili organizátoři čínské ligy ze všech svých turnajů. Důvod? Měli prý podvádět a manipulovat s výsledky. Přitom to není tak dávno, kdy byla na vrcholu, ještě v roce 2014 slavila jejich sekce v Dotě 2 výhru na nejprestižnějším turnaji The International, kde vybojovala přes pět milionů dolarů. Ale jak se zdá, slavné jméno nadobro vyhaslo.

Nyní čelí dalšímu vážnému obvinění. Dva její bývalí hráči ve Fortnite Hu “xMende” Wenchen a Li “XXM” Ming totiž organizaci nařkli, že jim nevyplatila vyhraných 100 tisíc dolarů, tedy více než 2,2 milionu korun, které vybojovali na světovém šampionátu Fortnite World Cup 2019.

Související obsah

Podle Minga, který svůj příběh zveřejnil na sociální síti Weibo, inkasovala organizace vyhrané peníze osm měsíců po skončení turnaje, ale ani jeden z nich z částky neviděl ani dolar. Jak se později ukázalo, nebyli jediní.

Související obsah

Podle trenéra Fortnite Rhidaxe je takových vícero a děje se to právě od zmíněného šampionátu. Na Twitteru zveřejnil konverzace se současným hráčem Newbee WenQianem, který potvrdil, že ani on od organizace nezískal svých vyhraných 10 tisíc dolarů a prý už ani nedoufá, že by je ještě někdy uviděl.

Sama organizace se k obvinění ještě nevyjádřila, ač to první padlo již před sedmi dny. Newbee už není aktivní ani na twitteru, kam naposledy postoval v únoru, ani na jiných sociálních sítích.

maj
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události