Fotbal

Dohra mimo fotbalové hřiště! Opava prý může za nedohrání ligy

Dohra mimo fotbalové hřiště! Opava prý může za nedohrání ligy
Zdroj: Profimedia

Předčasně ukončená Fortuna liga bude mít pravděpodobně dohru před disciplinární komisí. Výboru Ligové fotbalové asociace (LFA) se totiž nelíbilo, jak fotbalová SFC Opava jednala při koronavirových problémech. Následná nákaza v týmu pak měla za následek definitivní ukončení fotbalové ligy.

Sotva předčasným způsobem skončila nedohraná nadstavba o záchranu, začínají se řešit potenciální viníci. Ti se možná objevili v Opavě, která musela minulý týden do karantény a liga se tak definitivně zrušila. LFA chce nyní s Opavou zahájit disciplinární řízení.


„Členové Ligového výboru takto rozhodli na základě informací obdržených od Ministerstva zdravotnictví, které upozornilo, že ze závěrů epidemiologického šetření krajské hygienické stanice v tamním klubu vyplývá, že prvoligový celek s největší pravděpodobností nedodržel pravidla pro prevenci šíření onemocnění COVID-19, jak byla v souvislosti se znovuzahájením ligové soutěže nastavena mezi Ministerstvem zdravotnictví a LFA,“
stojí v tiskové zprávě.

Související obsah

"V návaznosti na závěry a zjištění disciplinární komise zváží vedení Ligové fotbalové asociace v souvislosti s případem v SFC Opava a následným ukončením fotbalového ročníku další právní kroky. LFA nebude celou situaci dále komentovat," dodala Ligová fotbalová asociace.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události